Светската турнеја на Тејлор Свифт во 1989 година сега е достапна, само на „Епл музика“

Тејлор Свифт

Допирот што го имаше Тејлор Свифт ова лето со Apple три месеци во кои уметниците мораа да бидат без наплата на репродукциите на нивните песни Епл Музика Секогаш ми се чинеше малку чудно. Отсекогаш мислев дека маркетингот има многу врска со тоа, бидејќи тој наводен спор ги стави двете страни во насловите на многу медиуми, што беше особено добро за Apple да го рекламира самиот музички сервис.трепет што тој беше пред лансирање.

Како што минуваат месеците, иако можам да погрешам, се чини дека таа идеја, на која не мислам само, има повеќе смисла. Епл и Свифт се согласуваат подобро од кога и да е сега, толку многу што пејачката го направи својот најнов албум 1989 година, достапен на музичкиот сервис на стриминг од Apple. И не само овој, туку и неговиот последен концерт, Светска турнеја во 1989 година, сега е достапна на Apple Music и само на Apple Music.

Да бидеме поточни, Светската турнеја во 1989 година е документарец кој вклучува концерт што Тејлор Свифт го одржа пред 76.000 28 луѓе на стадионот АНЗ во Сиднеј на XNUMX ноември и други сцени, како што се некои зад сцената и интервјуата. Овој документарец, кој трае повеќе од два часа, е достапен од Ново јазиче од која било апликација што е компатибилна со Apple Music. Не се појавува на страницата на американската пејачка, што дава впечаток (иако не е така) дека документарецот е во сопственост на „Епл мјузик“.

Не ми се допаѓа ваков тип на музика, ми се допаѓа овој вид формат. Ако сум искрен, би сакал да има повеќе содржини од ваков тип, но, логично, од групи што ми се допаѓаа (Зошто не во рамките на искушението, што е меко?). Се разбира, од тука за да го потсетам Apple дека видеата на Apple Music на iPad не можат да се стават на цел екран, што ми се чини грев што треба да го решат наскоро. Како и да е, документарецот е сега достапен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Damien dijo

  Па, со или без, навистина не ми се допаѓа кантавторот што се согласи со овој Трамп за Мексиканците и Латиноамериканците! Одвратно старо!

 2.   Рубен dijo

  Но, ако оваа тетка е дама, никој не ...
  Лично ми го дува, има директно лошо, освен фактот дека ништо не се движи во неговите емисии. Лош уметник.

 3.   Спајаро65 dijo

  Но, тоа плукаат, велат статијата зборува лошо, идиоти излегуваат да зборуваат лошо. Размислете сами !!!! Па, за кого зборуваат е најслушаниот во светот, но секогаш се запаѓа во горчлив и без мозок

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, Спајаро. Јас мора да го коригирам тоа парче. Не дека не ми се допаѓа, туку нејзината музика. Да, ми се допаѓа како деловна жена и сè што постигна. Иако не ја сакам неговата музика (не ми се допаѓа стилот), свесен сум за заслугата што ја има.

   Честитка.

 4.   Спајаро65 dijo

  Погледни Демиен, добро јас сум многу латиница и ако сакам како пее Тејлор и што? Вашата горчина и незадоволство не ви дозволуваат да видите дека помеѓу лајковите нема никакви допаѓања. Вие ги повторувате само глупавостите на авторот на статијата што многу сигурно ќе бидат копирани од написи за гринго и лошо преведени. Вреди за мене што Самсунг се обидува да ги омаловажува Мексиканците. Тој веќе ми има мамао дека за грингоа сите сме Мексиканци. Ако мултинационалните заедници лутаат, тоа е затоа што дежурните политичари ги оставаат, а шутрањата се враќаат и гласаат за нив.

 5.   Damien dijo

  Како и да е! Но, барем моите пари НЕ одат за оние пејачи или компании! Ви благодарам! Горчина? Хаха воопшто! Само сакам да ги ставам луѓето на нивно место! Тој тој