Сега е достапен iOS 15.6 кој не мотивира да го ажурираме нашиот iPhone

Вчера доцна попладне Apple ја објави конечната верзија на iOS 15.6 по неколку бета, што претпоставуваме дека ќе биде последното големо ажурирање на iOS 15 бидејќи iOS 16 е веднаш зад аголот. iOS 15.6 и iPadOS 15.6 пристигнуваат по два месеци од објавувањето на нивните соодветни верзии 15.5.

Веќе можеме да ги преземеме iOS 15.6 и iPadOS 15.6 на нормален начин, како што го правиме тоа преку поставките и ажурирањето на системот од нашите уреди. Иако вчера претрпевме одреден проблем со забавување на преземањето поради големата побарувачка што серверите мораа да ја поддржат, сега преземањето е потечно. 

Како што посочивме и со iOS 16 веќе околу нашите уреди, Apple го затвора развојот на подобрувања со iOS 15, но тоа не значи дека iOS 15.6 не не повикува на ажурирање. Напротив. iOS и iPadOS 15.6 имаат неколку нови функции и поправени грешки кои мотивираат дополнително ажурирање на нашите уреди.

Надградбата ја вклучува опцијата за рестартирајте, паузирајте, премотајте назад или брзо напредување на спортски преноси во живо и во живо (на Apple TV), како и Решете ја грешката каде што апликацијата за поставки ни покажа дека складирањето ни е полно кога не беше.

Сите новости кои Apple ги истакнува за својот најнов оперативен систем се следните:

 • iOS 15.6 вклучува подобрувања, поправени грешки и безбедносни ажурирања.
 • Апликацијата ТВ ја додава опцијата на рестартирајте спортски натпревар во живо што веќе е во тек и паузирајте, премотувајте или брзо напред.
 • Поправен проблем каде Поставките може и понатаму да покажуваат дека складирањето на уредот е полно дури и ако е достапен.
 • Поправен проблем што може да предизвика Брајовите прикази се забавуваат или престануваат да реагираат при навигација на текст во пошта.
 • Решава а проблем во Safari каде што картичката може да се врати на претходната страница.

Веќе решивме да се ажурираме на најновата верзија на iOS и iPadOS и тоа е дека, и покрај вестите што ги носат, нема да ги користиме, секогаш е многу побезбедно нашите уреди да ги ажурираат сите безбедносни подобрувања што се вклучени. И во ова Apple се најдобри.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   скл dijo

  И тоа се подобрувањата што ве повикуваат да се ажурирате? Колку е ниско нивото...