IOS 13.6.1 сега е достапен за решавање на зелената нијанса што ја прикажуваше екранот

iOS 13

Кога верувавме во iOS 13.6, тоа ќе биде последното ажурирање што ќе го добие iOS 13, од серверите на Apple започна ново ажурирање вчера, мало ажурирање што решава некои од проблемите што некои корисници ги имаа по инсталирањето на iOS 13.6, ажурирање што воведе автомобилски клучеви и аудио вести во Apple News +.

Оваа нова надградба е достапна на сите уреди компатибилни со iOS 13 и го решава проблемот што го најдоа некои корисници кои видоа дека нивните уреди не бришат автоматски непотребни датотеки од системот кога просторот за складирање беше мал.

Друг проблем што е решен со лансирањето на ова ново ажурирање се наоѓа во тоа што некои терминали покажаа a зелена нијанса поради проблем со дисипација на топлина.

Конечно, последната грешка што е решена со оваа нова (и веројатно последната надградба на iOS 13) се наоѓа во известувања за изложеност, известувања дека за некои корисници биле оневозможени.

Иако Apple тврди дека проблемот со зелената нијанса прикажан на екранот се должи на дисипација на топлина, многу корисници тврдат дека овој проблем настанал кога тие биле целосно во темница и без топлината да биде поврзана со овој проблем.

IOS 14 Бетас

Во моментов сме во четвртата бета верзија на iOS 14, бета верзија чија потрошувачка на батерија е поголема од првата бета, иако не треба да биде така. ние ви покажеме во оваа статија каде ја споредуваме потрошувачката на батеријата од најновата бета верзија на iOS 14, првата и најновата верзија на iOS 13.

За жал, како што Епл објави нови верзии, потрошувачката на батеријата се зголемува, проблем што најверојатно ќе се реши, или треба да се реши, кога ќе се појави конечната верзија на iOS 14, конечна верзија што треба да пристигне во септември, но тоа може да се одложи ако Apple сака да направи тоа да се совпадне со лансирањето на нов опсег на iPhone 12.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.