IOS 14.2.1 сега е достапен за HomePod и HomePod Mini

HomePod и HomePod Mini добиваат iOS 14.2.1

Apple работи на iOS 14.3. Во неговите бета-верзии, успеавме да видиме извесно протекување на дизајнот на наводното студио AirPods и реалното постоење на AirTags. Сепак, официјалните бета верзии продолжуваат да се случуваат и нема официјално датум за објавување на оваа верзија. Сепак, последното ажурирање беше добиено од iPhone 12 минатиот ноември со ексклузивна верзија за новите терминали: iOS 14.2.1. Во ова ажурирање, грешките во новиот iPhone беа решени без многу новости. Денес Apple ги ажурираше HomePod и HomePod Mini на iOS 14.2.1 со подобрувања во перформансите и мали поправени грешки.

Apple го издава iOS 14.2.1 за HomePod и HomePod Mini

Поврзана статија:
Вака изгледа новиот HomePod Mini одвнатре, ќе халуцинирате

Верзија на софтвер HomePod 14.2.1

Ова ажурирање вклучува општи подобрувања на перформансите и стабилноста.

HomePod и HomePod Mini користат iOS за да ажурирајте го вашиот оперативен систем тоа оди според ажурирањата на iPhone. Затоа е потребно да ги ажурирате iPhone или iPod Touch до најновата верзија за да имате пристап до ажурирањата на HomePod. Како што се сетивме претходно, Ајфони 12 добија iOS 14.2.1 минатиот ноември со испратена СМС-порака и поправени грешки на екранот за заклучување Тоа беше ексклузивно ажурирање за iPhone 12.

Сепак, пред неколку часа Apple ги ажурираше HomePod и HomePod Mini на верзијата iOS 14.2.1 без одлични вести бидејќи е подобрена само стабилноста на софтверот и се додадени подобрувања во неговата изведба. За да пристапите до ажурирањето, само треба да пристапите до апликацијата Home и ќе бидете известени за постоењето на ажурирањето. Откако ќе продолжите да му давате дозвола на iPhone да презема и ажурира, ќе започне процесот што ќе трае само неколку минути бидејќи оваа верзија тежи само неколку мегабајти во споредба со другите големи ажурирања што можат да тежат стотици мегабајти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.