Сега е достапен Belkin SoundForm Elite, звучник што интегрира безжичен полнач

Ако барате квалитетен звучник за да уживате во вашата омилена музика дома, имаме голем број опции на пазарот. Ако вашиот екосистем е заснован на Apple, најдобра опција е HomePod. Но, ако не сакате да потрошите многу пари, Sonos се одлична опција.

Производителот Белкин, чија основна дејност нуди додатоци за мобилни уреди, штотуку официјално објави нов звучник. Зборуваме за SoundForm Elite HiFi паметен звучник, звучник што интегрира систем за безжично полнење за iPhone и тоа беше претставено на CES 2020.

Белкин, кој има малку искуство во областа на звукот, се приклучи на Devialet за производ со квалитетен звук. Најнегативниот аспект на овој звучник е тоа што не нуди поддршка за AirPlay 2.

Ниту за Siri, затоа корисниците кои веруваат на овој уред ќе мора борба со „Помошникот на Гугл“Единствената позитива е безжичниот полнач и изгледот сличен на HomePod исечен под агол.

И покрај недостатоците на Belkin SoundForm Elite, неговата цена достигнува 299 долари и е достапен во црно-бело. Ако сте корисник и на iOS и на Android, можете да извлечете повеќе од тоа отколку ако целиот ваш екосистем е заснован на Apple.

Заедно со овој нов звучник, Белкин објави и два нови безжични полначи со повеќе уреди да ги полни iPhone, Apple Watch и AirPods со безжичен полнач 3-во-1 или случајот со iPhone и AirPods заедно со двојниот безжичен полнач. Безжичен полнач 3 во 1 има цена од 119 долари. Подлогата за полнење Двоен безжичен полнач има цена од 49 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.