Сега е достапен на Apple Music The Beatles

Битлси-Епл-Музика

Комплетната дискографија на британската група „Битлси“ само хит на Apple Music, но не само до музичкиот сервис на „Епл“, туку стигна и до другите услуги како „Спотифај“, „Тидал“, „Гугл плеј“, „Амазон премиер“, „Слакер“, „Мајкрософт Гроув“, „Рапсодија“ и „Дизер“ Пандора остана на списокот како Рдио, но овој пат од различни причини. Пандора нема добри односи со Универзална музика, додека Рдио трајно ги спушти слепите лица и инфраструктурата ја презеде Пандора во замена за 75 милиони долари.

Пред нешто повеќе од една недела ве информиравме за гласините што ги објави публикацијата Билборд, во кои се наведува дека британската група заедно со Универзална музика беше во преговори да го понуди целиот свој каталог во различните музички услуги за стриминг струја Овој пат тој не сакаше да игра со ексклузивност и да го понуди во еден сервис за стриминг, бидејќи сумата што услугата ќе треба да ја плати ќе биде глупава работа за да се компензира за неговата музика што не се репродуцира на други услуги.

Британската група отсекогаш била многу воздржана да прифати нови технологии и доказ за тоа е дека дури во 2010 година започна да го нуди својот обемен каталог преку iTunes и кога тоа го направи беше бестселер, продавајќи за само неколку дена повеќе од два милиони песни. Ливерпул Пет беше една од групите што продаде најмногу рекорди, но во денешно време тие веќе го немаат истиот влез како тогаш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.