Сега можеме да ги видиме Перископите директно на Твитер

перископ

Неколку недели Перископ чуваше многу тајни. Јасно е дека Перископ стана доста популарна апликација или „социјална мрежа“ низ целиот свет. Отсега ќе можеме да ги гледаме видеата со Перископ вградени директно во твитовите, и ова е интересно за двајцата, и Твитер и Перископ ќе имаат корист од овој сојуз, бидејќи тоа ќе донесе сообраќај и на едните и другите и ќе овозможи интеракција помеѓу едната и другата многу брзо. Засега оваа одлика е ексклузивна за iOS, но наскоро ќе дојде и на Android и на веб-верзијата на двете апликации.

Како што рековме, твитовите сега ќе вклучуваат и преноси во живо и зачувани Перископи. Но, ова не е единствената новина, корисниците сега можат да ги прошират видеата во режим на цел екран, едноставно со кликнување на вградениот стриминг, како и гледање на коментарите и срцата што му ги емитуваат на тој Перископ. Сепак, за каква било интеракција ќе треба да кликнеме на врската за директно да ја отвориме апликацијата Перископ, иако релевантно е да ја видиме содржината и таа е дадена.

Така, ова конкретно спојување ќе им овозможи на Твитер и Перископ да растат истовремено, комбинирајќи ги корисниците и привлекувајќи ги од различни платформи. Вклучувањето на оваа можност несомнено ќе ја прошири публиката во Перископ, која ќе има корист од бројот на луѓе кои поминуваат многу часови на Твитер, исто така успевајќи да му го зададат последниот удар на Мееркат.

Се чини дека Твитер е социјалната мрежа што ја сакаат сите, голем број апликации се ефикасно интегрирани во социјалната мрежа на сината птица, што е дефинитивно фантастично и за корисниците и за сопствениците. Willе започнеме да гледаме како течат перископите на Твитер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.