Сега можеме да испратиме повеќе од 25.000 песни на iTunes Match и iCloud Library

iTunes-натпревар

Apple тајно го зголеми ограничување на песната до кои можеме да се искачиме iTunes Match и нашите Библиотека ICloud. Ограничувањето што беше до сега беше 25.000 песни, ограничување кое беше во сила од лансирањето на iTunes Match пред 4 години, во 2011 година. Очигледно, веќе имало неколку корисници кои успеале да постават повеќе од познатото ограничување на 25.000 XNUMX песни се сопственици на вашата iTunes Match или на вашата библиотека iCloud. Песните што ги купивме од iTunes Store не сметаат на ова ограничување.

Зголемувањето на оваа граница беше нешто што Apple веќе го вети во јуни. Тоа го стори преку Еди Кју, кој потврди дека компанијата со седиште во Купертино планира да испрати број на песни што би можеле да ги поставиме на нејзините услуги за музика во облак, и тоа го стори кога започна со работа Епл Музик. Кју рече дека тие ќе го зголемат лимитот 25.000 до 100.000 песни кога iOS 9 беше објавен, но iOS 9 пристигна во септември и капакот остана на 25.000 песни до ден-денес.

Сепак, сè уште не е познато дали зголемувањето е официјално за сите или тие го тестираат новиот лимит со неколку корисници. Нема изјава а на официјалната страница на iTunes Match сè уште пишува дека може да се постават само 25.000 песни. Ако тие не ги ажурираат страниците за поддршка наскоро, можеме да помислиме дека зголемувањето ќе биде постепено и тие ќе ги ажурираат само кога зголемувањето е достапно за сите корисници.

iTunes Match е услуга што е достапно за 24,99 € годишно И, тоа е вклучено во претплатата на Apple Music без дополнителни трошоци. Зголемувањето од 25.000 на 100.000 песни може да биде одговор на услугата Google Play Music, услуга што ви овозможува да поставувате 500.000 песни, иако во случај на услугата за пребарувач, можеме да го поставиме овој број на песни тотално бесплатни. Јасно е дека со овој вид на натпревар сите победуваме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Гилермо dijo

    Според разбирливоста, вашето совпаѓање со iTunes е вклучено во музиката со јаболка, но тоа не е сосема правилно и го предизвикува на страницата со јаболко ако имате само музика од јаболка, песните што ги поставувате на облакот и ги преземате оригиналот на друг уред ќе бидат заштитено од ДРМ Кажете дека не можете да ги користите во други апликации, како што е DJ2, ако сакате да ги имате сите песни без ова ограничување, разбрав дека треба да ги имате 2-те услуги, но може да се каже дека натпреварот iTunes е вклучен во музиката на јаболко, но во секој случај делумно.