Сега можеме да го фатиме Дито во Покемон Гоу

покемон-оди-дито

Падне помалку од еден месец за да можеме да ја видиме новата напада на Nintendo во iOS универзумот, пристигнување на супер марио трчање, верзијата на класичната игра Nintendo прилагодена за мобилни уреди. Супер Марио трчање што ќе се базира на истите сценарија со кои поминуваме толку многу часови пред нашите митски конзоли, но со динамика да можеме да играме со една рака бидејќи едноставно ќе треба да притиснеме на екранот за да контролираме славниот лик.

Но, како што веќе ви кажавме, Super Mario Run не е првата навлегување на Nintendo во светот на мобилните уреди, Nintendo веројатно е компанија од 2016 година и не можеме да го заборавиме феноменот Покемон Гоу. Игра која ги преплави сите наши градови, и ако се чинеше дека изгуби пареа, ние ви кажуваме дека сè уште е поживо од кога било. И Pokémon Go продолжува со новости ... конечно можеме да го зафатиме митското Покемон Дито...


Треба само да ја преземете најновата надградба на Покемон Гоу и да имате среќа, како што можете да видите во претходниот твит на заедницата на играчи на Покемон Го, кога фаќате кој било Пиџи, Ратата, Зубат или Еканс можеме да видиме како тие се трансформираат во пријателски Дито.

Па сега знаете, трчајте да го ажурирате вашиот Покемон Гоу за да го добиете овој убав митски покемон. На ажурирањето е бесплатно и може да им завидувате на сите ваши пријатели кога гледате покемон од овие карактеристики. Запомнете дека во верзиите на конзолата на Покемон, Дито имаше можност да се трансформира во други Покемони, и затоа во Покемон Гоу ќе мора да го фатиме со изгледот на неговите конверзии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Chema dijo

    Па, колку и да изгледам тешко, не можам да го најдам тоа. Сигурно не треба да правите ништо друго ???