Сега можете да го контролирате вашиот GoPro од Apple Watch

гопро часовник од јаболко

Подготвени да го извлечете максимумот од вашата GoPro камера од вашиот Apple Watch и брзо да ја потрошите батеријата на вашиот часовник? Па, последното ажурирање на апликацијата GoPro за iPhone и Apple Watch е веќе меѓу нас и вистината е тоа тоа нема да ги разочара корисниците на акција камера со извонредност. Компанијата ни нуди нов свет на можности од Apple Watch. И, иако батеријата на Apple Watch неизбежно ќе биде погодена, вистината е дека овие нови опции ни даваат „поудобен“ пристап до камерата.

Повеќе не мора да го вадам iPhone-от за да започнете да снимате видео. Отсега натаму, можеме да започнеме со снимање со кликнување на Копче „REC“ што ќе се појави на нашиот Apple Watch. Theе ја паузираме снимката од истото место.

Ако за време на снимањето имало момент што сакате да го потенцирате и да можете брзо да го пронајдете додека го уредувате видеото, ќе имате можност да го посочите од интерфејсот на Apple Watch. Оваа алатка е наречена „ознака за означување“. Кога ги гледате видеата на вашиот iPhone, ќе можете брзо да ги пронајдете тие ознаки за да ги исечете клиповите, токму во посакуваниот момент-

Со ова најново ажурирање, GoPro, iPhone и Apple Watch тие работат заедно подобро од кога било. Ако ги имате овие три уреди, не пропуштајте го најновото ажурирање. Целосно препорачливо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.