Сега можете да го гледате краткиот филм на режисерката Парк Чан-вук снимен на iPhone 13 Pro

Краток филм

Apple сака да се опкружува со Професионална музика, фотографија или кино за да направат свои демонстрации на нивните уреди. Одвреме-навреме ни покажува што се способни да направат овие уметници со некој од нив во свои раце.

Оваа недела компанијата објави ново видео на YouTube на колекцијата «Снимено на iPhone„. Тогаш, тоа е краток филм на јужнокорејската режисерка Парк Чан-вук снимен целосно со iPhone 13 Pro. А вистината е дека вреди да се погледне...

Apple штотуку објави нов Видео на неговиот Јутјуб канал „Шут на iPhone“. Овој пат, тие не се мастер класи од некој професионален фотограф за тоа како да го користите вашиот iPhone за да фотографирате, туку професионален краток филм како да е комерцијален филм снимен целосно со iPhone 13 Pro.

Станува збор за филмот наречен „Животот е само сон» од јужнокорејскиот филмски режисер Парк Чан-вук. Ја раскажува приказната за еден јужнокорејски селски погребник на кој му треба дрво за да му изгради ковчег на херојот кој го спасил неговото село и откопува напуштен гроб. Излегува дека на крајот тој го буди духот на поранешен борец со меч.

Речениот краток филм трае 21 Minutos, а главните улоги ги толкуваат Јо Хаи-Џин, Ким Ок-вин и Парк Џеонг-мин, со оригинален саундтрак од Јанг Јанг-ѓу. Цело професионално производство снимено на iPhone 13 Pro.

Директор на Ел Парк Чан-воук Тој е познат по неговата работа на Joint Security Area (2000), Oldboy (2003) и The Handmaiden (2016). Вреди да се напомене дека Чан-вук веќе има создадено независни филмови снимени на различни модели на iPhone во минатото, па на Apple му беше лесно да избере режисер кој ќе го промовира својот нов iPhone 13 Pro и ќе го додаде во својата колекција филмови. видеа на iPhone“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.