Безбедна видео камера Eve Cam HomeKit сега е достапна по нарачка

Cam

Пред неколку дена го објавив вести лансирање на камерата Поглед на кружница Logitech компатибилен со видео системот Систем за безбедност на Apple. Па, тука веќе ја имаме репликата на Еве системи, нејзината нова камера Ева исто така компатибилна со овој безбедносен систем.

Се чини како успех од страна на Apple направете екосистеми како HomeKit Secure за другите компании да ги додадат своите компатибилни уреди на неа. На кратко, корист е за корисникот да може да избере различни решенија презентирани од различни производители како што се Logitech или Eve Systems, во конкретниот случај на безбедносни видео камери.

Од веб-страницата Еве системи сега можете да ја нарачате новата безбедносна видео камера Кам пресрет Ексклузивно за HomeKit Secure. Нарачките ќе започнат да се испраќаат на 23 јуни.

Ева системи Веќе некое време лансираше уреди компатибилни со HomeKit на Apple и конкурентни екосистеми, како што се Google Assistant и Amazon Alexa. Тоа е дел од она што ја прави Еве Кам уникатна, бидејќи работи и со HomeKit Secure на Apple.

Камерата поддржува Домашно кино, што овозможува зачувување на датотеките за снимање во iCloud, наместо локално или преку претплата на трети страни. Не се потребни апликации или сметки од трети страни и целото видео е криптирано од крај до крај

Со HomeKit Secure Video, корисниците може да зачува десет дена снимки од Eve Cam на iCloud со планот од 200 GB. Со планот од 2TB, работата се проширува и може да се додадат до четири дополнителни HomeKit Secure Video-овозможени камери.

Ева Кам има Видно поле од 150 степени, инфрацрвен сензор за движење, ноќно гледање оддалеку од пет метри, двонасочна комуникација и разни опции за инсталација. Исто така, располага со богати известувања, далечински пристап со Home Hub и контроли за приватност што можат да ја оневозможат камерата кога корисниците се дома.

Новиот Eve Cam е сличен на неодамна објавениот Circle View, кој е исто така исклучиво компатибилен со HomeKit Secure Video. Сега може да се резервираат директно од страницата Веб-страница на Ева за 149.95 долари. во Apple Store и Amazon, ќе биде достапна од јули.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.