Сега можете да застанете покрај продавницата на Apple и да земете пакет батерии MagSafe

Па, веќе има батерии MagSafe за iPhone 12 на залиха во продавниците на „Епл“. Значи, имате 109 евра во вашиот џеб и поминувате покрај продавницата на „Епл“, сега можете да влегувате и излегувате со батеријата прикачена на вашиот iPhone 12.

Така, можете да го носите новиот MagSafe батерија Во торбата или ранецот, и кога вашиот iPhone 12 ве предупредува на слаба батерија, „треснете“ ја удирате MagSafe батеријата одзади и продолжувате со животот без проблем ... се додека ја носите наполнета, секако ... .

Новообјавениот пакет батерии MagSafe за iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max сега е достапен за пикап во продавниците во продавниците на Apple во различни земји и региони низ целиот свет, вклучувајќи ја и Шпанија.

Клиентите на Apple во САД, Канада, Велика Британија, ЕУ, Австралија, Јапонија и Кина сега можат да нарачаат батерија MagSafe на веб-страницата на Apple или во апликацијата Apple Store и земете го во вашата најблиска продавница на Apple, бидејќи тие веќе имаат залиха.

Пикапот во продавницата може да биде најбрзиот начин за фрлање ваква батерија, бидејќи нарачките за пошта и агенција може да траат неколку дена, па дури и недели.

«Собери во продавница» најбрзото решение

Со цена од 109 евра Во Шпанија, батеријата MagSafe е магнетски прикачена на задниот дел на iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro или iPhone 12 Pro Max, обезбедувајќи дополнителни часови на траење на батеријата.

Apple вели дека батеријата е способна за безжично полнење на iPhone до 5W сам, или до 15W кога батеријата е поврзана со адаптер за напојување од 20W или повисок со кабел Lightning to USB-C.

Тоа е решението Официјално лице од Apple за дополнителна батерија компатибилна со MagSafe што магнетски „се лепи“ на iPhone-и 12. Но, тоа сигурно не е единствената батерија што е компатибилна со MagSafe. Третите брендови веќе ги имаат нивните, сите, со поголем капацитет и пониска цена. Но, се разбира, на нив немаат испечатено каснатото јаболко.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.