Сега можете повторно да го видите специјалниот настан на Apple „Peek performance“.

Ѕирни перформанси

Вчера попладне беше нов успех за Apple. се одржа на првиот специјален настан на големото јаболко на годината и во него можевме да видиме новитети кои веќе ги очекувавме, како новиот iPhone SE или моќниот нов iPad Air. Го запознавме и чипот M1 Ultra, следниот чекор на Apple да им даде голема моќ на своите производи. Конечно, зелената завршница е исто така достапна за корисниците на iPhone 13 и iPhone 13 Pro. Ако сакате да уживате во настанот „Peek performance“ ако не можевте да го видите или сакате повторно да го доживеете, сега можете така од официјалната веб-страница на Apple или од сопствениот канал на YouTube.

„Погледни перформанси“: нов iPhone SE, нов iPad Air и многу повеќе

Apple се украси вчера да го претстави своите нови производи за почетокот на годината. Меѓу нив беа новиот iPhone SE со 5G конекција или новиот iPad Air со M1 чип и 5G конекција. Од друга страна, најавија нови бои за iPhone 13 и 13 Pro:

Новиот iPhone 13 Pro во алпско зелено и iPhone 13 во зелено се тука, со ултра брзиот A15 Bionic чип, напредни системи за камера, долго траење на батеријата, груб дизајн и 5G

Поврзана статија:
Екранот со дизајн со двојна дупка на iPhone 14 Pro ќе пристигне во 2023 година на сите iPhone-и

Од друга страна, Нов iPhone SE не воведе поголеми новитети над очекуваните. 5G поврзување, одржуван дизајн и инкорпорирање на A15 бионички чип што ќе му овозможи да трае неколку години со голем број ажурирања. Преминувајќи кон полето кое повеќе се фокусира на хардверот, чипот M1 Ultra, најбрзиот персонален компјутерски чип на пазарот.

Новиот систем-на-чип има 114.000 милијарди транзистори, најмногу видени во чип на персонален компјутер. M1 Ultra може да се конфигурира со до 128 GB унифицирана меморија со висок пропусен опсег, ниска латентност, до која може да пристапите 20-јадрен процесор, 64-јадрен графички процесор и 32-јадрен невронски мотор за да им обезбеди импресивни перформанси на корисниците. компајлирање код, уметници кои работат во огромни 3D околини кои претходно беа невозможни за прикажување, и видео професионалци кои го транскодираат видеото во ProRes, сега до 5,6 пати побрз од 28-јадрен Mac Pro со Afterburner.

Ако сакате повторно да го доживеете настанот „Погледни перформанси“, можете да го направите тоа преку каналот Youtube чија врска ја имате над овие линии или преку Официјална веб-страница на Apple. Во вториот, преводите се креирани од Apple на различни јазици. Додека на YouTube преводите се само на англиски и за да пристапите на шпански треба автоматски да ги преведете.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.