Ажурирања за iPhone, Apple Watch, HomePod и Apple TV сега се достапни

Apple започна iOS 14.7 за iPhone, плус watchOS 7.6, tvOS 14.7 и HomePod 14.7, кои сега се достапни за преземање на сите наши уреди.

По неколкуте Бета, Епл конечно го објави iOS 14.7, едно од најочекуваните ажурирања по проблемите со потрошувачката на батеријата за кои многу корисници се жалеа со верзијата 14.6. Haveе мора да почекаме и да видиме дали овој проблем е решен со ова ажурирање, но исто така носи и други новости како на пр компатибилност со новата батерија MagSafe што се продава утре во продавницата на Apple. Вклучува и можност за поврзување на повеќе сметки на Apple Card, што не е достапно надвор од САД, и исто така можност за контрола на тајмерите на HomePod од апликацијата Home.

Во врска со ажурирањето за Apple Watch за watchOS 7.6, главната новина е пристигнување на апликацијата ЕКГ (електрокардиограм) во уште 30 земји. Ажурирањето за Apple TV до tvOS 14.7 Не носи важни вести што корисникот може да ги забележи, само подобрувања во перформансите на уредот и решенија за грешки откриени во претходните верзии. До последно, нашите HomePods исто така се ажурирани, кои ја носат споменатата можност за контролирање на тајмерите од нашиот iPhone, во рамките на апликацијата Home. Исто така, се надеваме дека проблемите со прегревање, па дури и со кршење, што некои корисници ги пријавија по ажурирањето во верзијата 14.6, ќе бидат решени.

Новости автоматски ќе се инсталира на уредите кога се поврзани на товарот и WiFi мрежаили секогаш можете рачно да ја присилите инсталацијата со внесување на поставките на вашиот iPhone, iPad, Apple Watch и Apple TV или во рамките на Home апликацијата во случај на HomePods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.