Актерката iaулија Робертс starвезда на серијата „Последното нешто што ми го кажа“ на Епл ТВ +

Џулија Робертс

Можеме да кажеме дека единствениот недостасуваше за да стигне до услугата Епл ТВ + и тоа е според објавување во Различни познатата актерка ќе ја има својата серија на сервисот „Епл“. Во овој случај, Робертс ќе ја игра главната улога и исто така ќе ја продуцира серијата со наслов Последното нешто што ми го рече заедно со Рис Витерспун.

Новата серија се базира на романот на Лора Дејв, кој ќе биде објавен следната година 2021 година, но првата епизода од оваа нова серија на услугата на „Епл“ ќе пристигне малку подоцна, иако не се очекуваат официјални датуми. до крајот на септември или октомври 2021 година. 

Покрај Робертс и Витерспун, серијата ќе биде во копродукција со Лорен Нојстадер, Ерес Гил и Лиза Гилан. Во овој случај, постои директна врска со митска серија на Apple TV + и ова не е никој друг туку Утринското шоу. Да, Hello Sunshine, е компанија на Рис Витерспун и е задолжена за производство на таа серија. Во овој случај, тие ги откупија правата на производот серија базирана на книгата на Лора Дејв, како што дискутиравме погоре и ова ќе биде објавено во мај следната година.

Од своја страна, iaулија Робертс започнува серија на Apple по успешното поминување низ серијата Домашно доаѓање на Амазон Сега се надеваме дека овој нов проект може да и даде уште еден поттик во нејзината долга и брилијантна актерска кариера. Новата серија изгледа многу добро и Робертс влегува во улогата на Хана Хол (Julулија Робертс) која сака да открие каде се наоѓа нејзиниот сопруг Овен Михаелс, кој исчезна оставајќи белешка на која можеше да се прочита зборот „заштити ја“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.