Gamevice, нова игра со табли со MFi сертификација

Се повеќе и повеќе корисници сакаат да играат со својот iPhone, а кога имате момент да уживате во некоја игра на вашиот уред, тоа е едноставно како да го извадите од џеб, торба, јакна и да дојдете до него. Но, има и корисници кои се малку понапорни во оваа смисла кога ќе започнат да си играат со својот iPhone, така што некои компании лансираат нови додатоци за овие повеќе „гејмери“ корисници и во овој случај имаме втората генерација на гејмпад за сертифициран Made For iPhone, што може да биде навистина интересно за овие корисници.

Извонредната работа во врска со овој нов Gamevice е тоа што е целосно компатибилен со iPhone 7 и iPhone 7 Плус обезбедување на надворешно пристаништето молња дека освен што дозволуваат полнење на iPhone, тие овозможуваат слушање на играта преку Earpods со овој конектор. Очигледно исто така се одликува со приклучок за приклучок од 3,1 mm и ќе биде компатибилен со iPhone 6s / 6s Plus и е нешто полесен од претходната верзија од тогаш не додава внатрешна батерија. Исто така, се очекува фирмата да го прошири својот каталог на компатибилни производи многу брзо, додавајќи играчка игра компатибилна со iPad Air и iPad Pro, додека е достапна и за iPad mini.

Ова се неколку слики од реновиран Gamevice:

Доколку сте заинтересирани да ја купите оваа нова гејмпад, може да купите од сопствената веб-страница на компанијата Купертино, на крајот на овој месец, поточно на 31 јануари. Цената на Овој Gamevice за iPhone ќе чини 99,95 УСД, па замислуваме дека цената ќе биде околу 109,95 евра во Шпанија ако го погледнеме моделот што го имаат на располагање од постара верзија за 12,9 ″ iPad Pro, но ова е нешто што ќе го видиме кога ќе биде достапно и на интернет-мрежата и во физичките продавници на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алфред dijo

  Здраво! Дали некој им се случил на возачите на MFI (MOGA ACE) да не работат на iPhone 5, 5s и SE со iOS 10 (10-10.2)?

  Некој што најде решение бидејќи во iOS 9 ако работи без проблем