Се враќаат гласините за Apple Watch Series 8 со рамен дизајн

Apple Watch серија 8

Apple Watch стана неопходно за многу корисници и очекувањата околу новите генерации се многу големи. Минатата година се создаде голем чад околу новиот дизајн што требаше да го има Apple Watch Series 7. Се предвидуваше дека заоблените рабови ќе бидат напуштени во корист на поправоаголен и рамен дизајн. На крајот немаше среќа и имаше континуитет. Сепак, Гласините за порамен дизајн повторно звучат околу Apple Watch Series 8 и веројатно е дека една година подоцна, Apple ќе го направи скокот засекогаш.

Рамен дизајн одекнува околу Apple Watch Series 8

Не сонуваш, но изгледа како а види Во сите правила. Повторно го преживуваме истото што се случи минатата година, но со долг пат да се оди. Сè започна со информации од познатиот протекувач Џон Просер за можниот нов дизајн на Apple Watch Series 7. Всушност, тој ги доби CAD плановите на претпоставениот дизајн и разви серија концепти, со одлична медиумска кампања, во кој нов правоаголен и рамен дизајн ги напушта облините на сите генерации на Apple Watch до денес. Сепак, конечниот дизајн на Серија 7 ниту наликуваше на концептите, ниту ги елиминираше заоблените рабови.

Сега е редот на Apple Watch серија 8 која ќе ја види светлината во наредните месеци. Гласините укажуваат на три нови производи во оваа презентација. Од една страна, Apple Watch Series 8. Од друга страна, втората генерација на SE. И, конечно, новото издание наречено истражувачко издание, со поцврсти материјали насочени кон ризични спортови и екстремни ситуации.

Apple Watch Series 7 и неговиот нов рамен дизајн

Поврзана статија:
Се зголемуваат гласините за подобрувањата во откривањето на спиење на Apple Watch Series 8

Корисникот ShrimpApplePro познат на Твитер по неговото протекување на iPhone 14 Pro, меѓу другото, го увери тоа панелот на Apple Watch Series 8 би станал правоаголен. Тој уверува и дека нема информации за остатокот од дизајнот или кутијата како таква, па не знаеме ништо друго. Но, она што е сигурно е дека правоаголен кристал треба да биде вклучен во правоаголна кутија. Ова може да оживее рамниот, правоаголен концепт на Apple Watch што започна, како што веќе кажавме, Џон Просер пред една година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.