Се намалува е новата комедија на Apple TV + од креаторите на Тед Ласо

Смалување

На Apple TV + сакаат максимално да го искористат успехот од првата сезона на комедијата Тед ласо и се чини дека е убеден да се обложи на овој жанр. Епл објави дека постигна нов договор со Бил Лоренс (еден од креаторите на Тед Лас0), што ќе биде трета соработка, за произведе нова комедија со наслов Смалување.

Во оваа нова комедија, тој исто така ќе учествува Брет Голдштајн (познат како Рој Кент во серијата Тед ласо) И ќе биде глуми Jејсон Сигел, познат пред се по улогата во комедијата како ја запознав мајка ти.

Asonејсон Сегел игра а терапевт кој раскинува со воспоставеното и им кажува на вашите клиенти што навистина мислите дека предизвикува хаос.

Ова нема да биде прва соработка на asonејсон Сигел со Apple TV +, како е дел од актерската екипа на филмот Небото е насекаде произведено од студиото Епл и базирано на истоимената новела напишана од andанди Нелсон.

Во работата на продукција и сценарио Тоа се asonејсон Сигел, Бил Лоренс и Брет Голдштајн. Со успехот на последните две со серијата Тед Ласо, би можеле да кажеме дека успехот на оваа комедија е практично обезбеден.

Бил Лоренс има договор со Ворнер Брос за кој во моментов преговара. Во моментов се чини Apple ви дава широки ракави за сите ваши проекти така што не би било изненадувачки што наместо да продолжи да работи со Ворнер Брос, тој отиде да работи исклучиво за Apple TV +.

Покрај Тед Ласо и „Смалување“, Бил Лоренс работи на серијата Лош мајмун, серија од единствените познати дека се стрглуми Винс Вон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.