Се појавуваат референци за нов iPad Pro од 12.9 инчи и друг 11 инчи

iPad Pro со Apple Pencil

Сите знаеме дека погледот во моментов е центриран на iPhone 14 по официјалното претставување на новата гама пред неколку недели. Сепак, октомври е веднаш зад аголот и гласините го сугерираат тоа Apple најверојатно ќе подготви нов главен збор за фокусирање на iPad и Mac. Всушност, новите информации нашле референци за два нови iPad Pro што би можело да укаже на доаѓањето на два нови модели: еден 12.9-инчен и еден 11-инчен.

Дали во октомври ќе видиме нов iPad Pro со 12.9 и 11 инчи?

Информациите доаѓаат од 9to5mac кој најде референци за овие два нови модели на официјалната веб-страница на Logitech. Очигледно би било iPad Pro 12-инчен шестата генерација и iPad Pro 11-инчен четврта генерација. Иако не е прецизирано кога ќе бидат достапни, се појавува фразата „наскоро ќе пристигнат“.

Зошто во Логитек? Протекувањето дојде од вклучувањето во списокот на компатибилни уреди на Logitech Crayon Digital Pencil на овие два нови модели на iPad Pro. А ако се земе предвид дека Apple дојде да продава и продава производи од оваа компанија во своите продавници, некој би помислил дека филтрацијата може да биде сигурна. Овие iPad Pro не би имале нов дизајн туку би вклучувале нов хардвер како на пр чипот М2 или евентуалното доаѓање на Стандард MagSafe безжично полнење.

Поврзана статија:
Apple ги објавува iOS 16 Beta 7 и iPadOS 16.1 Beta 1

Во овој контекст, треба сериозно да го разгледаме најава за нов воведен говор, можеби првиот во лице и во живо, каде што би имале вести во врска со iPad и Mac. Што се однесува до iPad, веројатно би ги виделе овие два нови модели кои ќе ја предводат божиќната продажба и ќе го поттикнат лансирањето на iPadOS 16, кој, запомнете, сè уште не е официјално достапен за корисниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.