Unbox Therapy ни покажува iPhone 7 Plus макап во сина боја

iPhone 7 Plus во сина боја Кога iPhone беше претставен во 2007 година, тој беше достапен само во црно. Години подоцна тие го претставија iPhone 4 исто така во бело. Со доаѓањето на iPhone 5s пристигна и златната боја и минатата година тие претставија розово злато што прави вкупно 4 бои. Во 2016 година iPhone 7 се очекува да се врати во црно, заменувајќи го сиво во просторот, а некои гласини зборуваа за iPhone 7 и iPhone 7 Plus сино, модел кој Unbox Therapy веќе ги доби своите раце.

Да бидеме поточни, она што тие го испратиле на Unbox Therapy е макета, најточен според Јутјубер кој стана познат по тоа што е коренот на Бендгејт. Макетата на следното видео не покажува практично ништо ново: iPhone 7 Plus со двојна камера (веројатно 12 + 12Mpx) без ringвонење, отсуство на приклучок за слушалки и Паметен конектор. Но, можеме да видиме неколку интересни работи, почнувајќи од линиите за антените, оние што се поместени и сега се присутни само на горните и долните рабови.

IPhone 7 и iPhone 7 Plus исто така може да пристигнат во сино

Позицијата на рече линии за антени Не е нова, но нејзината боја е. Како што можете да видите, линиите на овој модел не се ниту бели ниту сиви, туку се исто сино отколку остатокот од обвивката. Во iPhone 6s од злато и розово злато, линиите се бели и тоа е една од причините зошто на крајот не решив за златната боја, ако не за среброто во кое овие опсези се помалку видливи за антените.

Другата интересна поента е тоа да, прекинувачот за ставање iPhone на тишина ќе биде присутен. Пред неколку недели се појави друг модел во кој рече дека прекинувачот не се појави, што нè натера да стравуваме дека следниот iPhone, барем моделот Plus, ќе пристигне во оваа смисла како најновите модели на iPad.

iPhone 7 и iPhone 7 Plus длабоко сино

Концепт на iPhone 7 / Plus Deep Blue

Постои и трета интересна точка, иако OnLeaks веќе рече дека ова е опцијата избрана од Apple: на дното, покрај тоа што ќе ја видиме или, поточно, не ја гледаме портата за слушалки, можеме да видиме дека ќе има втор говорник, што во голема мера ќе го подобри звукот на уредот. Се претпоставува дека е стерео, затоа е штета што двата звучници се на дното.

Во еден момент од ова видео, Unbox Therapy става iPhone 6s Plus и iPhone 7 Plus маки со лицето нагоре и го допира горниот лев раб за да провери дали iPhone 7 Plus се движи многу повеќе од моделот претставен сега пред скоро 11 месеци, што значи дека модулот на камерата е подебел. Можеби мислите дека овој дополнителен „танц“ е затоа што следниот iPhone има различни димензии, но би се погрешиле. Димензиите на паметниот телефон што Apple ќе ги претстави во септември се практично точни на оние претставени во 2015 година, само што се намалува дебелината на iPhone 4s за 6 стотинки од милиметар. Да не беа камерите, кои во моделот плус ќе бидат двојни, а во нормалниот ќе бидат многу поголеми, куферите на iPhone 6s без проблем би одговарале на iPhone 7.

Друга работа што, според овој модел, следните модели ќе имаат различна е нешто што не е многу важно, но јас го коментирам за да зборувам за сите нови детали: букви букви од задниот дел на случајот изгледа малку поинаку на оној што се користи до минатата година, што е особено забележливо во текстот „iPhone“.

Постојат многу детали што не можеме да ги видиме на ова видео и за кои зборуваат некои гласини, како на пример дека iPhone 7 ќе биде водоотпорен и звукот што ќе го понуди ќе биде дигитален, една од причините зошто Apple ќе се решише да го елиминира конекторот 3.5 милиметарски приклучок кој е роден пред повеќе од еден век. Ниту можеме да ја видиме RAM меморијата што ќе ја донесе и некои гласини уверуваат дека ќе има моделот Plus 3GB RAM меморија. За да ги дознаеме сите детали, сепак ќе треба да почекаме уште четири недели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел dijo

  IPhone 3GS имаше бела верзија

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво Даниел. Поправи ме ако грешам (што не ми е јасно): Зар не беше само празно од задната страна? Зар не беше црно?

   Честитка.

   1.    Норберт Адамс dijo

    Да, предната страна беше секогаш црна до 4-та, но не значи дека имаше два модела: црно-бел! xD Со оригиналот, немаше избор, освен во капацитетот.

 2.   IOS 5 засекогаш dijo

  Iphone 7 или iphone бендер !!