Првата реална слика на студиото AirPods е филтрирана

Неколку месеци зборувавме за низа слушалки на кои работи Apple, нов опсег што нема никаква врска со AirPods или AirPods Pro. Станува збор за слушалки крстени како AirPods Studio со формат над уво, односно го покрива целото уво.

Сликите што протекоа само ја потврдуваат информацијата што ја објави Блумберг за овие слушалки, уште еднаш докажувајќи дека Марк Гурман е точен во неговите предвидувања а не Johnон Просер, кој сакаше да се прослави во светот на протекувањето на „Епл“ и сè што стори е потсмев.

Сликите што протекоа одговараат на моделот Спорт, модел дизајниран да се користи за време на спортување. Ова ќе има серија од перфорации кои ќе помогнат во вентилација и ќе биде изработен од материјали за дишење.

Најскапиот модел и со премиум завршетоци, ќе биде изработена од кожа и нема да ги има тие перфорации однадвор. Двата модели ќе имаат модуларни парчиња што можат да се заменат за прилагодување или што се влошуваат со текот на времето.

Пред неколку недели, првиот доказ за овие слушалки се најде во кодот iOS 14, тој првично ќе беше достапен во две бои за секоја од верзиите (Спорт и Премиум) и почетната цена на пазарот би била 349 американски долари.

Во главната презентација на новиот опсег на Серија 6 и новите iPad-и не беа презентирани, па ако Apple планира да ги лансира во остатокот од годината, веројатно е дека се официјално претставени на следната главна точка каде ќе биде претставен новиот iPhone 12.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Луис Гавилано dijo

    Искрено очекував да видам некои студии AirPods (ако тие се нарекуваат така) со многу повеќе детали и можеби дури и минималистички, сепак овие слушалки изгледаат како шлемови на пилот на хеликоптер ... срамота ако стане последниот дизајн .. Слушалките Bosé или Sony изгледаат добро, Apple треба да ги подобри.