Сите гласини за AirPods 3

Колку е помал и поедноставен уред, толку повеќе време му е потребно на Apple да биде лансиран. Ни се случи неодамна со славните AirTags. По една година полна со гласини за нејзиното лансирање, тие конечно се појавија во април. И со AirPods 3 се случува истото.

Многу месеци слушаме гласини за третата генерација AirPods. Дури и првите фалсификати веќе се појавија на пазарот, пред да бидат пуштени оригиналите. Се чини дека тие веќе се произведуваат масовно, и ќе бидат лансирани заедно со iPhone 13. Ајде да видиме што се зборуваше за новите 3 AirPods.

По многу месеци слушање „индиции“ за тоа како ќе биде третата генерација на познатите AirPods на Apple, се чини дека конечно производството веќе започна масовно, и ќе биде објавен (сето ова е гласина) на следната виртуелна главна тема на Apple следниот месец, заедно со новиот iPhone 13s и Apple Watch Series 7s.

Резиме на гласини

Тие ќе имаат а нов надворешен дизајн. Без гумените врвови на AirPods Pro, тие ќе бидат еволуција на оригиналните AirPods, за да можат подобро да се прилагодат на ушите. „Ногата“ ќе биде пократка од онаа на сегашните AirPods од втората генерација.

Тие ќе имаат подобрувања во поврзувањето и перформансите на батеријата од сегашните, но нема да ги вклучат „премиум“ функциите на AirPods Pro. Ниту активен отказ на бучава ниту режим на транспарентност. Се очекува дека тие се компатибилни, се разбира, со Dolby Atmos и просторно аудио.

Нема гласини за кутијата за полнење, па не знаеме дали ќе има само верзија со безжично полнење, или две верзии, една со и една без. Што се однесува до цената, тие ќе бидат помеѓу тековните AirPods и AirPods Pro. Меѓу 150 и 200 евра.

Како што разговаравме на почетокот, се очекува дека Тим Кук извадете ги од вашиот џеб на следната главна тема во септември, каде што ќе биде претставен новиот iPhone 13 оваа година и новиот Apple Watch Series 7.'llе видиме дали с've е во ред, или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.