Сите новости за iOS 14.5 во видео

Лансирањето на iOS 14.5 се приближува, што ќе биде без никакво сомневање најважното ажурирање на iOs 14 од неговото лансирање, и ние ви покажуваме кои се најважните, како да го отклучите вашиот iPhone со маска.

Веќе сме на една недела од настанот на „Епл“ во кој скоро сигурно ќе го видиме новиот „Ајпад про“, можеби новиот „Ајпад мини“ и не знаеме дали „ЕрТаг“, новиот „ЕрПодс 3“ и којзнае што друго е ново. После настанот, повеќе од веројатно е дека ќе биде објавен iOS 14.5 Release Candidate, најновата Бета верзија на оваа нова верзија за iPhone и iPad, а една недела подоцна, скоро сигурно и финалната верзија што ќе им биде достапна на сите корисници на iPhone и iPad . Што е ново во ова ажурирање што го прави толку важно? Па, многу, но пред сè можноста за отклучување, конечно, нашиот iPhone што носи маска се издвојува.

Ова ќе биде можно благодарение на Apple Watch, кој исто така мора да се ажурира на watchOS 7.4, кој ќе биде објавен истовремено со iOS 14.5. Но, ќе имаме и нови Emoji, компатибилност на 5G мрежите со DualSIM, новото мени "Објекти" во рамките на апликацијата за пребарување, компатибилност со контролорот Dualsense за PS5 и X Box Series X, батеријата што се повраќа за iPhone 11, решението за проблемот што го имаа некои корисници со екраните што покажаа одредена зеленикава нијанса, подобрувања во „Мапи“, нови гласови на „Сири“ на некои јазици итн. Ви ги покажуваме на видеото и ви објаснуваме како работат најважните.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Laura dijo

    Кога излегува во Колумбија?