Сите новости во iOS 14 Бета 2

Епл само што го лансираше Втора Бета верзија на iOS 14, и додаде некои нови одлики што заслужуваат да бидат обележани. Неколку мали естетски промени, подобрувања во додатоците и нови функции што ви ги прикажуваме подолу.

 • Јаболко ја смени иконата за календар, што сега го покажува скратениот ден. Иконата за апликацијата за часовник е исто така малку изменета, со подебели стрелки.
 • Во апликацијата Музика, сега можете оневозможете анимирани кожи или ставете ги само кога имаме поврзана WiFi мрежа. Исто така, сега ќе забележиме вибрации при притискање на копчињата за репродукција во апликацијата. Ажурирањата на системот нема да се инсталираат ако репродуцирате музика на вашиот уред.

 • Во додатокот за апликација Потсетници, кога ја избираме малата големина, се појавуваат задачи, не само бројот на потсетници
 • Нови икони внатре Поставки-Телефон
 • Во контролниот центар ни се појавува која апликација последен пат користела микрофон или камера. Покрај тоа, копчињата на додатоците на HomeKit се ретуширани.

 • Нов додаток за апликацијата Датотеки, во средна и голема големина, покажувајќи неодамна користени датотеки
 • Ако имате HomePod Beta, можете изберете други стандардни музички услуги освен Apple Music.

Покрај сите овие промени, мора да бидат вклучени и добар број поправени грешки. Запомнете дека сè уште сме во втората Бета верзија на новата верзија на iOS и дека има уште многу проблеми што треба да се решат. Ако пронајдовме некоја друга забележителна новина, ние ќе го вклучиме во овој напис.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос dijo

  Фала Луис Многу комплетен и во рекордни времиња.

  1.    Луис Падилја dijo

   Благодарение на тебе

 2.   Нелсон Де dijo

  Здраво Луис, може некој да инсталира iOS 14? Имам XR и навистина ми се допаѓа како изгледа, и веќе сакам да одам на 14

 3.   santiago dijo

  Од работни причини (на брод) не можам да инсталирам бета 2, кога ќе излезам од бродот бета 3 ќе биде достапна, она што сакам да го знам е дали е-поштата може да се постави по дифолт, тука споменувате дека прелистувачот веќе може поставете го променете го за некој друг, но моето прашање е со пошта, да оставам искра како стандардна, бидејќи во бета 1 што ја имам, сè уште не може.

  1.    Луис Падилја dijo

   Сè уште не е овозможено