Сите трикови за прилагодување на почетниот екран во iOS 14

iOS 14 Тоа беше придружено со многу новости, сепак, се чини дека убедливо водечката улога е украдена од почетниот екран, токму еден од iOS секциите што најмалку се менувал со текот на годините. Сега ја доби далеку најголемата иновација во целата своја историја.

Способност за додавање додатоци, отстранување страници со апликации и многу повеќе. Сето ова е тука за да остане, но сигурно знаеме дека може да стане малку незгодно да се совладаат толку многу нови работи за толку кратко време. Не грижете се, ние ви донесовме видео водич за тоа како да го совладате почетниот екран на iOS 14 и да ви покажеме како да ги искористите сите негови трикови.

Ова е за многу повеќе од Додатоци, Прво на сите, ние мора да совладаме каде се наоѓаат вестите и останатите функционалности:

  • Лево: Стариот список со додатоци како што ги познававме до сега
  • Во центарот: почетната страница (Отскочна даска) на апликации.
  • Десно: Го наоѓаме систем на папки за апликации препорачано од вештачка интелигенција, како и од библиотеката со апликации.

Што се однесува до главната страница, ќе можеме да додадеме нови додатоци 2 × 2 или 4 × 4 на едноставен начин, но Исто така, ќе можеме да направиме прилагодувања како што се создавање на една страница, криење страници и бришење на истите овие страници На апликациите.

Од друга страна, во делот за поставки сега се додадени нови функционалности, одВо рамките на делот «Почетен екран» ќе можеме да избереме каде сакаме да бидат зачувани новите апликации, иако тие ќе бидат додадени на почетниот екран или ќе одат директно во библиотеката со апликации, како и изборот дали сакаме да видиме балони со известувања во библиотеката.

Конечно делот од „Ресетирај“ сега ќе ни овозможи да го сториме истото со почетниот екран.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.