Сијалиците на Philips Hue доаѓаат во бањата во форма на огледало

Холандската компанија ни нуди голем број решенија за осветлување за нашиот дом или работно место, со на располагање голем број производи. На широкиот спектар на производи што компанијата ни ги става на располагање и кои спаѓаат во паметни уреди, мора да го додадеме Adore Mirror.

Огледало Адоре е огледало со светло дизајнирано да се користи во бањата на нашиот дом, огледало што работи како и секоја друга сијалица поврзана со мостот Хуе И дека можеме да управуваме од далечина со нашиот паметен телефон или преку нашиот асистент, или Siri, Alexa или Google Assistant.

За разлика од другите паметни сијалици од холандската компанија, Adore Mirror, треба да се инсталираат на идот. Бидејќи е наменет за просторија каде влажноста е обично висока, ова паметно огледало ја интегрира заштитата IP44, така што и двата прскања вода или прашина никогаш нема да влезат во нејзината внатрешност. Оваа заштита ни овозможува да го поставиме огледалото над мијалникот, дури и ако е многу близу до тушот или кадата.

Огледалото Адоре само ни нуди затемнета бела светлина, така што можеме да ја прилагодиме температурата на бојата за да понудиме потопла или поладна сензација, во согласност со нашите потреби или специфични преференции во моментот. Не знаеме дали компанијата планира да лансира варијанта со светло во боја на пазарот, иако е малку веројатно, бидејќи тоалетот не е баш област на куќата каде поминуваме долги часови во текот на денот.

Огледалото на Adore ќе се појави на пазарот во август. Во моментов, не знаеме која е цената во евра, бидејќи е достапна само на веб-страницата на англиски Филипс за 229,99 фунти, околу 257 евра според денешниот курс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.