Следете го WWDC 2021 во живо со iPhone News

https://youtu.be/6SZNR4x7fLs

Коментиравме во живо за инаугуративниот настан на WWDC 2021, конференција за развој на Apple каде ќе видиме што е ново во следните ажурирања на iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 и tvOS 15.

Настанот со кој започнува WWDC 2021 ќе биде оној што ќе ни ги покаже сите промени што следните поголеми надградби ќе ги донесат на секој од оперативните системи на различните платформи на Apple. Сите естетски промени што се подготвени за iOS 15, веста што ни ја носи очекуваниот iPadOS 15, особено посветена на iPad Pro со M1 процесор итн. Сè што ќе пристигне по летото, со претставувањето на новите iPhone-и, може да се види како преглед на овој настан презентација што ја коментираме во живо, за да не пропуштите никакви информации.

Настанот може да се следи од веб-страницата на Apple (линк) и од каналот на компанијата на YouTube (линк) Во нашиот канал ќе коментираме за сè што се случува, се разбира на шпански јазик, истовремено. Можете исто така да учествувате во нашиот разговор во живо за да коментирате што мислите за сите новости што ги гледаме, заедно со останатите членови на нашата заедница. Подоцна, во текот на ноќта, ќе го имаме нашиот подкаст во живо, на кој на подетален начин и веќе ги сваривме сите информации, целиот тим на подкасти ќе анализира сè што се случи, со нашите први впечатоци, а исто така и со вашето учество. WWDC е најочекуваниот настан во годината и подготвивме покритие за да одговараме за да не пропуштите ништо, затоа ве чекаме во понеделник, на 7 јуни, со почеток во 18:45 часот.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Исус dijo

    Посочувам.