Следниот 18 мај започнува I / O 2016 на Google

Google

Google преку својот нов извршен директор Сундар Пичаи штотуку има најавете ги деновите за развивачи на Google I / O што ќе се одржат оваа година. Поточно помеѓу 18 и 20 мај, датуми слични на оние од другите години. Наспроти последните години, на кои овие конференции се одржуваа во Сан Франциско, овој пат тие ќе се одржат во Маунтин Вју многу поблиску до кампусот на Гугл, што на персоналот на Гугл ќе им биде многу полесно да се појават во истата. 

Местото место избрано по овој повод е театарот Шорлајн, со капацитет за 22.500 присутни. Претходните конференции одржани на Москоне имаа капацитет само за 6.075 луѓе, така можеби Google има подготвено нешто многу големо за тие датуми. Оваа година ќе се одбележи XNUMX-годишнината од конференциите за програмери што Гугл ги одржува секоја година.

За време на оваа конференција ќе бидат презентирани вестите за следната верзија на Android, кој минатата година беше наречен Android M и подоцна беше преименуван, како што сите знаете, Android 6 или Marshmallow. Три дена, развивачите ќе можат со експертите на Гугл да ги продлабочуваат сите новости и сомнежи што ги имаат кога станува збор за развој на нивната мобилна платформа Андроид.

Но, не само што ќе се дискутира за Андроид на конференции, туку Исто така, ќе се дискутира за Android Wear, виртуелната реалност, интернетот на нештата, работите се оние на кои момците од Маунтин Вју работат секојдневно. Како и во другите години, предавањата може да се следат преку Интернет. За да бидете постојано информирани за најновите новости поврзани со конференциите за програмери на Google, само посетете ја веб-страницата за програмери на Google или внимавајте на сè што е објавено преку хаштагот @ io16.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.