Следната паметна тастатура за iPad ќе користи механизам за ножици

Паметна тастатура фолио

Механизмот на пеперутките што Apple го извлече од ракавот во 2016 година кога ја претстави новата палета MacBook Pro му донесе на Apple толку многу проблеми што реши напушти го и врати се во традиционалниот механизам за ножици, механизам според зборовите на DigiTimes може да достигне до новата генерација на Паметна тастатура.

Се чини дека момците од Купертино сакаат да го подобрат корисничкото искуство кога користат надворешна тастатура и воведување на механизам за ножици во следната генерација на Паметна тастатура може да биде решението.

Проблемот е што дебелината на истата ќе се зголеми освен ако „Епл“ не работи на начин да може да ја намали и дека крајната големина е зголемена за само неколку милиметри. Оваа информација контраст со оној што го објави Минг Чи-Куо минатото лето и во која беше наведено дека тастатурите на Apple ќе користат гумен дизајн наместо прекинувачи за ножици во периодот 2020-21 година.

Истиот пост тврди дека таа нова тастатура може да биде осветлено. Ако додадеме, на крајот, цената на Паметната тастатура што достигнува на пазарот заедно со новата генерација на iPad Pro, може да стане многу поскапа од онаа што ја имаме во моментов на пазарот.

Цената на паметната тастатура Folio за 12,9-инчниот iPad Pro е 229 евра, додека моделот за 11-инчниот iPad е 199 евра. DigiTimes во истиот напис наведува дека 13-инчен MacBook Pro со ножичка тастатура ќе се појави на пазарот во првата половина на 2020 година. До денес, единствениот MacBook со ножичка тастатура е моделот од 16 инчи, кој беше објавен во ноември минатата година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пепе dijo

  Приправникот синоќа се забавуваше:
  „Паметната тастатура Folio за 12,9-инчниот iPad Pro е со цена од 12,9 инчи, додека моделот со iPad со 11 инчи е со цена од 199 евра. »
  Со почит

 2.   Едвинбранд dijo

  рецепти за вијагра преку Интернет cialis xtl колку чини вијагра