Следниот Apple TV ќе има до 128 GB и режим на дете

Епл ТВ е главниот протагонист на гласините секогаш кога се зборува за лансирање на Епл, со нов модел кој секогаш е пред излегување, но никогаш не пристигнува. Сепак, се чини дека овој пат да, затоа што Гласините се множат, а тоа може да дојде со зголемен капацитет, функции за повеќе корисници со профил на дете и поддршка на време.

Со лансирањето на стриминг сервисот Apple TV + и претплатничкиот сервис за игри, Apple Arcadle, има се повеќе гласови што гарантираат дека новиот модел на Apple TV ќе биде близу. Покрај тоа, сега се додаваат и претпоставени протекувања во кои се осигура дека новиот модел ќе пристигне со два нови капацитети: 64 и 128 GB. Во моментов, моделите вклучуваат 32 и 64 GB опции, но со Apple Arcade најосновниот модел изгледа прилично ограничен во капацитетот, така што зголемувањето се чини прилично логично и практично присилно.

Покрај тоа, новиот модел би пристигнал со нов «Детски режим» во кој родителите можеа да го конфигурираат пристапот до најмалите во куќатаПокрај контролата на неговата употреба преку функцијата „Време на употреба“, која е достапна подолго време во iOS, iPadOS и нешто помалку во macOS. Вестите за софтверот нема да запрат тука и се чини дека апликацијата Apple TV исто така ќе биде обновена со дизајн насочен кон повеќе содржини, нешто што не ги прави намерите многу јасни, но се надеваме дека се однесува на содржината што можеме да ја видиме вклучени во претплатата на услугата што сега е скоро скриена меѓу целата платена содржина на iTunes.

Дизајнот на новиот Apple TV би бил практично непроменет, и нема да пристигне до крајот на годината, иако ова може да биде изменето поради критичниот навод што коронавирусот го предизвикува низ целиот свет сега. На оваа информација мора да додадеме и претходни протекувања што зборуваат за ново контролно копче, Siri Remote, кое би пристигнало со овој нов уред.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раскош dijo

  многу интересно, но за кои трошоци ќе зборуваме? цената е исто така важна

  1.    Луис Падилја dijo

   Станува збор за гласини, не знаеме ништо за цената