Следниот филм на Мартин Скорсезе би можел да го произведе Apple

Најновите гласини поврзани со Епл ТВ, сугерираат дека тој е во разговори со Мартин Скорсезе, покрај Нетфликс, за извршете го вашиот следен филмски проект, како што е наведено Wall Street Journal. Филмот е насловен Убијци на Цветната Месечина и се заснова на истоимениот бестселер.

Овој филм, кој веќе е во фаза на производство Paramount Pictures, глуми Леонардо ди Каприо и се сретнал со а главно буџетско прашање. Очигледно, очекуваната цена за овој филм е околу 200 милиони долари, а Парамаунт не е подготвена да плати повеќе отколку што првично планираше.

Сликата е преземена од рекламата со Скорсезе во главната улога на претставувањето на iPhone 4s

Соочени со одбивање на Paramount Pictures, Скорсезе бара костени со други производители, како што се „Епл“ и „Нетфликс“. Последниот филм на Скорсезе, Ирците (достапно на Нетфликс) имал историја доста слична на оваа. Paramount Pictures Таа беше задолжена за производство на филмот, но буџетот од 175 милиони долари се чинеше прекумерен и реши да ги продаде правата на Нетфликс.

Во таа смисла, Нетфликс треба да има повеќе поени за да може да ги добие правата за следниот филм на овој режисер, бидејќи тие работеа на неговиот последен филм, сепак, веројатно е дека тој не е заинтересиран повторно да ја направи таа важна инвестиција во пари без претходно трошење покрај билетарницата во кината што ви дозволува враќање на дел од трошоците за производство.

Во оваа смисла, Apple се чини дека има најјасни идеи и е за пушти ги филмовите во кој претходно учествува во киносалите, а подоцна и во својот сервис за стриминг видео на Apple TV +.

Од Wall Street Journal, ако конечно ги добие правата, ќе мора да надомести Paramount Pictures поради ресурсите што студиото веќе ги инвестираше во проектот, иако е веројатно и дека ќе го сторат тоа заедничко вложување, привремено придружувајќи се на нивните напори, за Apple да ги стави парите и Paramount Pictures дистрибуирајте се до киносалите ширум светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.