Следниот Apple Watch може да има нова дигитална круна која работи како џојстик

Тоа е моментот на Apple Watch серија 6, следниот паметен часовник од момците од Купертино, знаеме дека остануваат уште многу месеци за неговото лансирање, но веќе почнуваме да ги знаеме првите гласини за неговите карактеристики. Нова верзија што може да донесе некои промената во неговиот дизајн и работење главно се фокусираше на промените за дигиталната круна што ќе добие повеќе функции. По скокот, ние ќе ви кажеме повеќе за овие промени што може да ги донесе Apple Watch Series 6.

Предвидување што доаѓа по регистрација на патент од страна на момците од Купертино. Очигледно тие ќе регистрираа нов „капацитивен прстен за електронски часовник“, односно може да имаме нова дигитална круна што е капацитивна и може да има функции како јостик. Но, најдоброто нешто е што тоа нема да биде подвижен дел што може да има физичко абење, ние би зборувале за дигитална круна што реагира како џокер во зависност од тоа како ние правиме сила врз нив. Очигледно дека треба да бидете многу внимателни со овие гласини, не би бил првиот што ќе се појави по регистрацијата на патент, а потоа не заврши понатаму. Не, Apple не ги развива сите патенти што на крајот ги регистрира.

Но, да се вратиме на гласините, вистината е дека има смисла и тоа Можеби е природна еволуција на дигиталната круна на Apple Watch. На крајот, Apple Watch е уред што може малку да промени, но може да заврши со нови функции и нови форми на интеракција, како што е оваа нова дигитална круна. Без разлика дали е еволуцијата или не, ќе мора да почекаме скоро цела година откако Apple Watch Series 5 беше лансиран пред 3 месеци и има уште долг пат. Seeе видиме што ќе се случи сите гласини се добредојдени за да добиеме идеја за тоа што ќе видиме во новиот Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.