Слики со QR-код протекуваат за iOS 14

Од раката на oshош Констин добиваме нови протекувања на апликацијата Зголемена реалност што ќе ја вклучува iOS 14 (позната во моментот како „Гоби“ иако нема да биде нејзиното конечно име со скоро целосна сигурност), како што се слики од QR-кодови прилагодени од Apple, неговата икона, звуци и други карактеристики што ви ги кажуваме подолу.

Од филтрираната верзија на iOS 14 тие можеа да го внесат кодот на истиот и најдоа интересни податоци за апликацијата Зголемена реалност што Apple планира да ја претстави на следниот WWDC 2020 што ќе се одржи следниот јуни, во ново издание 100% преку Интернет поради пандемијата на коронавирусите. Еден од тие детали се сопствени QR-кодови со логото на Apple, и друг со логото на Старбакс. Тие кодови вклучуваат многу излишни информации, така што сопствените дизајни може да се додадат без да влијаат на информациите што ги вклучуваат. Епл-кодовите ве водат на веб-страницата на филмовите Mac Pro, Apple Watch и Rogue One на iTunes, додека кодот на Starbucks ве води на нивната веб-страница за лојалност. Оваа апликација за проширена реалност исто така вклучува и други QR-кодови кои се сосема различни од она на што сме навикнале, со кружни слики.

На видеото што е на чело на статијата, можете да видите и која може да биде иконата на апликацијата „Гоби“ (јас инсистирам на тоа дека сигурно нема да биде нејзиното конечно име), а можеме да слушнеме и некои звуци од апликацијата „Барај“ ќе вклучува. може да се интегрира во таа апликација за пребарување на вашите уреди со помош на зголемена реалност, а исто така вклучува и долгоочекувани AirTags чие лансирање се чини дека се одложува до после WWDC. Како што веќе беше споменато во други прилики, Apple може да ја користи камерата и Зголемената реалност за да ги бара вашите уреди „во реалниот свет“ со информации на екранот за нивната можна локација. Претходно веќе разговаравме за другите карактеристики на iOS 14 како што е можноста за користете апликации без да ги инсталирате, Додади додатоци на почетниот екран, нови карактеристики во функцијата Keychain, детски активности прстени за watchOS 7, можноста за користете го вашиот iPhone како клуч за вашиот автомобил, промени на почетниот екран и долг список на други протекувања што веќе ги објавивме и што можете да ги видите во нашата категорија iOS 14 на врвот на блогот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.