Случаи со катализатор за заштита на вашиот iPhone и Apple Watch ова лето

Летото доаѓа, а со тоа и празниците, повеќе активности на отворено и вода, многу вода. Базени, плажи, реки, велосипеди, планинарење ... сето тоа со нашите уреди секогаш на врвот, а тоа значи поголем ризик да се оштетите, како од вода, така и од удари. „Катализатор“ со години прави заштитни и водоотпорни футроли за уредите „Епл“., и затоа сакавме да провериме колку добро работат.

Бидејќи и покрај тоа што новите iPhone и Apple Watch се отпорни на вода, тие не се отпорни на вода во сите околности, и не само водата е ризик за нашите сакани (и скапи) уреди. Ние ви ги покажуваме опциите што Catalyst ни ги нуди за да ги заштитиме нашите iPhone и Apple Watch, или само за удари и падови или исто така за вода.

Случај за заштита од удар од катализатор

Идеален капак за секојдневниот живот, но оној што е скоро задолжителен ако правиме спортски активности или што претставува ризик за нашиот iPhone. Многу лесен и лесен за ставање, тоа е конвенционален изглед со про transparentирен заден дел, но тоа е нуди заштита од падови високи до 3 метри, повеќе од доволно за случајни падови од наши раце. Многу лесен и со про transparentирен заден дел, тоа е капакот што го избрав за секојдневна употреба. Покрај тоа, неговиот дизајн е многу дискретен, со бесплатната порта „Молња“ за да може да го става нашиот iPhone на кој било полнач, секако дека е компатибилен со безжични полначи, а тркалото за активирање или деактивирање на тивкиот режим на нашиот iPhone е навистина пријатно , не како другите слични случаи што го оставаат страничниот прекинувач премногу низок и тешко пристапен. Копчињата имаат добро чувство и воопшто не се тешки, уште еден прилично чест неуспех на другите модели.

Навлаката вклучува лента за зглоб што може да се поправи на еден од аглите и ќе биде многу корисно ако сакате да ја носите куќиштето во рака додека правите каква било друга активност. Иако екранот и камерата се откриени, куќиштето се држи доволно, така што тие не контактираат со ниту една површина при поставување на iPhone со горе или долу. Со само 32 грама тежина, тој е многу удобен за носење и не додава прекумерна дебелина на iPhone. Го имате на располагање во Амазон по цена од 43,99 €.

Водоотпорен случај на катализатор

Со естетика многу слична на претходната, можеме да најдеме кутија за катализатор што оди подалеку во однос на заштитата, бидејќи со негово добро поставено можеме да го користиме нашиот iPhone на длабочина до 10 метри, со отпорност на пад до 2 метри. Куќиштето се состои од два дела што се вклопуваат и го запечатуваат вашиот iPhone, така што целата е водоотпорна за iPhone. Предниот дел е исто така заштитен и покриен со про transparentирна фолија Со што можете да продолжите да го користите вашиот iPhone на нормален начин, дури и одржувајќи го 3D Touch. Портата Молња е запечатена со гумена капа што може да се отвори за полнење, а камерата е исто така покриена, освен блицот. Не сум забележал проблеми со фотографиите при поставување на футролата, се додека добро ја чистите леќата пред да ја поставите. Тој е целосно компатибилен со безжични полначи.

Идеален случај да одите на плажа и да го заштитите вашиот iPhone од солена вода и песок, а тоа дури ви овозможува и фотографирање под вода (многу полесно ако користите копче за јачина на звук наместо копче за екран). Може да претставува проблеми кога се обидувате да прочитате мал текст под директна сончева светлина, поради предниот чист лист што ја прави светлината да се рефлектира и да не се гледа јасно, не така ако сте во сенка или во затворен простор, но каков недостаток се компензира со заштитата што ни ја нуди. Аудиото на предниот звучник, оној на повиците, е нешто намалено, но минимално, и можете да присуствувате на телефонски повици без најмал проблем. Поради овие помали непријатности, не може да се препорача за секојдневна употреба, но Идеален е за кога навистина ќе ги искористите неговите доблести. Покрај тоа, ставањето и отстранувањето е многу едноставно, не се потребни алатки. Го имате на располагање во Амазон за 98,99 €.

Водоотпорна кутија за катализатор Apple Watch

Исто како што го штитиме нашиот iPhone, ние мора да го заштитиме и својот Apple Watch. Да, Серија 2 е водоотпорна, но овој случај ќе ни овозможи да нуркаме до 100 метри, бројка што практично секој корисник на Apple Watch ќе ја види повеќе од доволно за нивните потреби. Ако одиш подалеку од нормалниот базен, ми се чини дека Овој вид на заштита е силно препорачан за вашиот Apple Watch, особено ако планирате да го користите во солена вода. Покрај заштитата на водата, тој исто така штити од удари и падови до 2 метри, што е исто така многу интересно за летото. Случајот вклучува ленти, кои можат да се заменуваат со кој било ремен со конвенционални куки. Екранот е целосно бесплатен, така што визуелизацијата не е засегната.

Куќиштето е составено од три парчиња, две за куќиште и ремени и силиконска кутија што го обвива Apple Watch како чорап. За да го поправиме, мора да навртуваме мал шраф со шрафцигер што е вклучен во кутијата. Силиконскиот ракав целосно го покрива дното каде што е сензорот за отчукување на срцето, но сепак работи без никаков проблем, проверено. За да пристапиме до круната и страничното копче, мора да ги користиме круната и копчето што ги вклучува куќиштето, но нема проблеми, тие работат многу добро и одговорот е ист како кај оригиналите. Точно е дека куќиштето е малку гломазно, но ако сакате часовници со спортски изглед како класичниот G-Shock, овој футрол ќе ви се допадне дури и за секојдневна употреба. Достапно на Амазон за сите модели и големини, бидете внимателни затоа што мора да го барате оној специфичен за вашиот модел (Серија 1, 2 или 3 од 38 или 42 мм), исто така во разни бои со фосфоресцент за најсмел. Овој бел каиш за Серија 2 42мм има цена од 65,99 евра на овој линк.

Катализатор 42мм Спорт бенд

Силиконските спортски навлаки се идеални за летото поради нивната поголема отпорност на вода и пот и затоа сакавме да ја испробаме и алтернативата што ни ја нуди Catalyst. Овој спортски ремен е многу сличен по материјал и удобност со официјалниот Apple, но со нешто поразличен систем за прицврстување. Затворачот е фиксиран двапати, на каишот (со користење на дупките што го карактеризираат неговиот дизајн) и на јамката. Со овој систем се постигнуваат две работи: лентата да се прилагоди на која било должина и дека безбедноста на фиксацијата е висока. Овој дизајн исто така го прави совршен за капење или спортување затоа што овозможува влагата лесно да се расфрла.

Лентата е фиксирана на Apple Watch со помош на куки кои овозможуваат да се оддели силиконскиот ремен, како и секој нормален ремен за часовник, а исто така и со многу едноставен систем што овозможува да се направи без алат. Допирот е многу мек и има одредена еластичност што Тоа ќе ви овозможи да го поправите на вашиот зглоб за најдобро откривање на срцевиот ритам кога работите спортски активности. Овој ремен може да се користи со претходниот случај што го видовме за Apple Watch. Го имаме на располагање во разни бои и за 38мм и за 42мм.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.