Случајот за шпионирање за iPhone ќе ви овозможи да фотографирате инкогнито

Куќиште за камери COVR-iPhone-6-5s-SE

Низ овие години, кога ги покривав сите новости поврзани со паметниот телефон Епл, можев да го потврдам тоа Светот на додатоци за iPhone е неограничен. Каков додаток сакате, веројатно е дека некој веќе размислил за тоа и го создал - колку и да е луд - за луѓето како вас да уживаат.

Но, особено фасцинантна е територијата на кориците. Од сите видови, бои, форми, големини, текстури и цени, понудата што можеме да ја најдеме станува се поголема и поголема. За неколку години можеме исто така да видиме случаи со дополнителни вградени карактеристики, исполнувајќи двојна или дури тројна функција. Она што ви го донесовме денес, без сомнение, доаѓа со една од најобичните функции што некогаш сум ги видел.

И можеби е дека сме шпиони со малку ресурси, или сакаме да играме да бидеме едно, или едноставно сакаме да фотографираме луѓе без тие да забележат за да излезат што е можно попонтано. Биди така, ако е она што го сакаме дека не е толку забележливо дека фотографираме, овој случај може да биде добар придружник.

COVR леќа (okingирка како перископ на врвот на случајот) Тоа ќе ни овозможи да фотографираме без да мора да ја менуваме позицијата во која го држиме iPhone-от, станувајќи кралеви на дисимулација. На овој начин, полесно е да останеме незабележани ако сакаме да фотографираме некого. Секако, проверете дали некој не ве гледа, бидејќи ќе биде доволно да го погледнете вашиот случај за да сфатите дека има нешто навистина сомнително во него. Можете да го купите на Амазон и за вашите iPhone 6 / 6 како iPhone SE / 5s.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   IOS 5 засекогаш dijo

  „Видеото не може да се репродуцира“
  Оваа грешка доаѓа од ipad mini 4. Одлично за блог што зборува за јаболко ...

  1.    Фернандо dijo

   Нема видео во вестите, можеби дадовте рекламна врска на иос

 2.   Оскар dijo

  Па, ако има, дај го таму каде што пишува Јутјуб, оддолу десно за да ја отвори врската во друг таб и да можеш да го видиш, од тука не сакаш да репродуцираш

 3.   Јован dijo

  од каде го набавувате тој производ?