Слушалки, нови слушалки од Bose кои ќе ви помогнат подобро да слушате во бучни средини

Слушалки Без да правиме премногу бучава, фраза што би можеле да ја земеме како дел од маркетингот, Босе лансираше нови слушалки со функција што ќе ни овозможи да слушаме што најмногу нè интересира во бучни средини. Овие нови слушалки се повикани Слушалки и нејзината главна функција е дека можеме да ги користиме за, на пример, да слушаме разговор во кафеана, без оглед на тоа колку прави бучава, фокусирајќи го нашето внимание на која било точка како од насочен микрофон ќе биде покомплексно.

Во однос на неговиот дизајн, би можеле да кажеме дека слушалките Тие се клон на QuietControl 30 од истата компанија. Всушност, не можевме да очекуваме помалку од слушалките направени од Бозе, можеме да ги користиме и овие нови слушалки да слушате музика, така што системот што ни овозможува да го фокусираме нашето слушање на точката што најмногу нè интересира е додаток што може да ни се најде во некои ситуации, како што е примерот што го гледаме на сликата што стои пред овој пост.

Слушалки, слушалки со насочни микрофони

Насочните микрофони ви помагаат да се фокусирате на разговори во бучни места. Фокусирајте се, проширете ги или намалете ги звуците на реалниот свет на нивото што го сакате. Активното намалување на шумот ја подобрува удобноста при слушање разговори и го елиминира бучавата во позадина. Користете ја апликацијата Bose Hear за да го прилагодите звукот за најдобро искуство. Претходно поставените апликации ви дозволуваат да заштедите специфични аудио поставки за различни средини.

Според Бозе, насочните контроли на овие слушалки тие ќе ни овозможат да слушаме само една личност во групен разговор. Не се сомневам дека овој систем работи како што е ветено, но би бил изненаден ако резултатите беа точни на поголемите забави каде што, дозволете ми да кажам, посетителите на вечера се повеќе „магаре“ отколку што било друго.

Ако ве интересираат овие Bose Hearphones, лоши вести: токму сега не е познато кога ќе бидат достапни или по која цена. Ако ги продадеа за истите 300 евра колку што чинеше QuietControl 30, дали би ги купиле?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.