Белкин ни овозможува да слушаме музика со слушалки при полнење на iPhone 7

belkinrockstarcharge

Во мојата претходна статија ви ја покажав е-поштата што Фил Шилер ја испрати до корисник кој го праша како може да го полни iPhone 7 додека ги користите слушалките со молња EarPods што Apple ќе ги вклучи во новиот iPhone 7. Шилер ниту краток, ниту мрзлив, препорача корисникот да помине низ App Store и тоа Споредете ја приклучокот за молња што овозможува полнење на уредот покрај тоа што нуди излез од 3,5 мм да поврзете слушалки или звучници. Проблемот не е само во тоа што треба да потрошиме повеќе пари, но не можеме да ги искористиме новите EarPods, кои во теорија треба да имаат многу подобар звук од претходните модели кога се поврзани со приклучокот за молња.

Повторно ставање настрана апсурдните одговори што обично ги нудат раководителите на компанијата пред прашања што предизвикуваат загриженост кај корисниците (Apple понуди сличен вид одговор на прашањето зошто продолжи да лансира 16 GB уреди) ќе ви покажеме решение, кое иако е исто така платено, како што е понудено од менаџерот на Apple ни овозможува да ги користиме новите EarPods со молскавична врска при полнење на уредот.

Зборуваме за Молња аудио + полнење Rockstar нов уред од фирмата за додатоци „Белкин“, кој многу веројатно ќе се продава како „топла торта“, доколку компанијата од Купертино не лансира сличен модел наскоро, иако се чини дека сè укажува на тоа дека нема, бидејќи според Белкин, двете компании имаат тесна соработка за лансирање на овој производ.

Овој адаптер е компатибилен со дегустатори до 12 W покрај тоа што е компатибилен со 24-битен квалитет на аудио на 48 kHz. Овој уред е сертифициран од Apple и Можеме да го најдеме на страницата на производителот за 39,99 долари, иако сè уште не е достапен за купување, и наскоро ќе биде достапен и преку Apple Store Online и физичките продавници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Диез Мартин dijo

  Колку кул а? Да купам адаптери за да го направам тоа што порано го правеше без тоа, бидејќи ми се допаѓа.

 2.   Scb dijo

  Мислам дека основата вклучува 2 излеза: молња и 3,5. Така, новите слушалки за уши можете да ги носите додека ги полните.

 3.   сервисер dijo

  Тие го отстрануваат дигалката за да заштедат простор и тогаш мора да ја носите оваа работа. Тие може да ги отстранат звучниците за да заштедат простор, а потоа да не приклучат и на надворешни.
  Iphone6s ќе биде мојот последен iphone, се надевам дека ќе го држам неколку години и тогаш ќе морам да се префрлам на андроид со сила

  1.    Фстаци dijo

   Добро, сакате да одите на Андроид, гледам логично и респектабилно. Но, те молам, не кажувај „со сила“ затоа што мочам од смеа.