Open Shot on iPhone Challenge за корисниците на iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max

макро фотографија на мачка

Компанијата од Купертино штотуку го најави доаѓањето на новиот предизвик за изберете ги најдобрите макро-фотографии на корисниците во „Снимено на iPhone“. Во овој случај, фирмата укажува дека најдобрите фотографии треба да го имаат тој макро ефект што го нуди исклучиво во новите модели на iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max.

Apple ги поканува сите корисници на iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max да портретирајте ги тие мали нешта од ден на ден на голем начин во предизвикот за макро фотографија „Што на iPhone“. Предизвикот започнува денес, а завршува на 16. Победниците ќе ги објавиме во април.

Можеме да кажеме дека тоа е нешто вообичаено во Apple. Овие типови на предизвици се интересни да дадат максимален потенцијал кај тие корисници и ентузијасти за фотографија ширум светот. Без сомнение, тоа е огромна изложба и треба да знаете како да ја искористите.

Жирито составено од неколку уметници избрани од самата компанија ќе ги избере најдобрите фотографии и како награда фирмата ќе ги додаде десетте најдобри слики прикажани на сопствената веб-страница на Apple во делот на Apple Newsroom.

Како да учествувате во предизвикот

Корисниците можат да ги споделат најдобрите макро фотографии што некогаш ги направиле со iPhone 13 Pro или iPhone 13 Pro Max на Instagram и Twitter користејќи ги хаштаговите #ShotoniPhone и #iPhonemacrochallenge за да влезат во предизвикот.
Корисниците на Weibo можат да учествуваат користејќи #ShotoniPhone# и #iPhonemacrochallenge#. Важно е да се наведе моделот што се користи за снимање на сликата. Сликите со висока резолуција може да се испраќаат и со пишување преку е-пошта до shotoniphone@apple.com и користејќи го форматот на името „име_презиме_macro_iPhonemodel“.
Предметот на е-поштата мора да биде „Приказ на макро предизвик за iPhone“. Фотографиите може да се снимаат само со камерата или да се уредуваат со помош на алатките на апликацијата Фотографии или софтверот за уредување од трета страна. Поднесоците ќе бидат прифатени од 15:01 часот по локално време на 25 јануари 2022 година до 8:59 часот попладне на 17 февруари 2022 година. Мора да имате 18 години или повеќе за да влезете. Предизвикот не е достапен за вработените во Apple или нивните потесни семејства.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.