Сонос и Дизни се здружуваат за да ја промовираат XNUMX-та сезона во Мандалорија

Тоа беше еден од најважните моменти на лансирањето на Дизни +, стриминг видео услуга на познатата продуцентска куќа: Мандалорискиот. А, да речеме, западниот тоа е дел од екосистемот „Војна на вездите“. Создадено од Jonон Фавро, ние разгледуваме еден од најдобрите аудиовизуелни производи во последно време, тоа им се допаѓаше на обожавателите на галаксистичката сага и не толку на обожавателите, а најдобро од сите е што следниот 30 октомври ќе можеме да уживајте во втората сезона. Има многу возбуда со Мандалоријан, и мора да го искористите тоа ... Сега Сонос сакаше да се приклучи на Дизни + за да ја промовира втората сезона на мандалорецот во стилот. По скокот ќе ви кажеме за кампањата ...

Сонос и Дизни сакаат со почетокот на оваа втора сезона да ја прослават важноста на звукот во искуството на „Војна на Starвездите“ во „Мандалоријанец“. Настрана филозофија, договорот меѓу двете компании ќе ни овозможи да го постигнеме 6 месеци Дизни + бесплатно за сите нови претплатници кои купуваат Sonos Arc, Sonos Beam, и кој било од другите звучници на компанијата. Секако, промоцијата ќе биде активна само од 1 до 30 октомври за клиенти во САД, Велика Британија, Канада, Холандија и Шведска.

Најинтересно, за мене, е тоа композитор на саундтракот на „Мандалоријанецот“, Лудвиг Гарансон, исто така, ќе биде дел од оваа прослава со создавање на комеморативна станица во рамките на Радио Сонос. Фановите на Лудвиг Герансон исто така ќе можат да ја слушнат неговата работа „Црн пантер“ и неговото последно ремек-дело, саундтракот „Тенет“. Добро партнерство кое, иако е ограничено на голем број специфични земји, ни овозможува да видиме колку понекогаш може да се најдат интересни партнерства. А ти, дали ќе ја видиш новата сезона на „Мандалоријанецот“? Дали ви се допадна првата сезона?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.