Деловниот симулатор на сопственикот GO сега ви овозможува да купувате имот во градовите

Сопственикот ОДИ

Има многу игри за симулација, меѓутоа, ако зборуваме за симулациони игри што комбинираат зголемена реалност, бројот на достапни опции е значително намален. Landlord GO е еден од нив a симулатор за финансии за зголемена реалност во кои можеме да купуваме и продаваме имоти додека поминуваме низ нашиот град.

Landlord GO е симулатор за финансиско управување што користи вистински податоци од целиот свет за да ги пресмета вредностите на имотот, игра која ви овозможува да се соочите со други играчи во војните за наддавање за да видите кој станува најважниот магнат за недвижности во градот.

Сопственикот ОДИ

Со најновото ажурирање на овој наслов, можеме купи имот во градовите покрај зградите што подоцна можеме да ги препродаваме по повисоки цени. Користејќи ги податоците од реалниот свет за мерење на вредноста на имотот, ни овозможува да добиеме груба претстава за вредноста на населбите што го сочинуваат нашиот град (заштедувајќи го растојанието).

Новата карактеристика на симулаторот за недвижности AR Landlord GO им овозможува на гејмерите да трговија користејќи економски трендови на пазар во живо, како и шпекулација за промена на вредноста на имотите и дека тие ја зголемуваат нивната вредност пред да ги продадат.

Сопственикот оди

За да се пресмета вредноста на зградата, се зема предвид растојанието од имотот до основните услуги и вистинската висина на зградата. Купете, продадете и зголемете ја вредноста на вашата империја никогаш не било толку возбудливо.

Израмнете ги вашите згради, контролирајте ги светските својства и уживајте во животот како магнат за недвижностиНа Можете да преземете Landlord GO од App Store. Можете исто така да ја посетите официјалната веб -страница на играта, или следете ги нивните канали за социјални медиуми Facebook y Раздор да бидете во тек со сите новости.

Landlord Go - Idle Tycoon Game (врска на AppStore)
Сопственик Оди - Неактивен играч на магнатслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.