Со најновото ажурирање на Outlook можеме да ги игнорираме разговорите што не интересираат

Outlook

Пред неколку години, Спарк беше едно од најдобрите решенија за е-пошта и за iPhone и за iPad. Но, како што поминаа годините и нејзината употреба стана популарна, апликацијата започна покажуваат функционални недостатоци дека денес не го препорачуваат.

Одлична алтернатива на Spark се наоѓа во Outlook на Microsoft, моќен менаџер за е-пошта што постојано се ажурира за да додаде нови карактеристики. Пред неколку часа, момците од Microsoft објавија ново ажурирање на Outlook, ажурирање што ни овозможува да ги игнорираме разговорите што не нè интересираат.

Ако користите Outlook на работа, веројатно е дека обично добивате е-пошта со покана да одговорите на низа прашања или тоа е информативен циркулар. Откако ќе ја прочитате е-поштата или одговорите на прашањата (ако е така), големи се шансите за тоа не сакате да продолжите да добивате известувања од одговорите на останатите соученици.

Благодарение на новата опција Outlook for iOS, можеме да ги игнорираме разговорите што не нè интересираат, како што е овој случај. Штом игнорираме разговор, нашиот уред нема да не извести повторно за кој било од одговорите што може да ги добие предметната е-пошта и овие тие ќе одат директно до избришаните ставки.

Оваа функција што веќе беше достапен во десктоп верзија, ни овозможува да се концентрираме на нашата работа, избегнувајќи одвлекување внимание од овие типови разговори што не водат никаде и дека сè што прават е да ја намалат нашата продуктивност. Ажурирањето Outlook 4.36 што ја вклучува оваа нова опција сега е достапно за преземање преку App Store.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.