Спектакуларен концепт на iPhone 7 со iOS 10 со додатоци

iphone7-со-ios-10

Секоја недела ви прикажуваме нов концепт за тоа како дизајнерите би сакале да биде следниот iPhone 7. Досега видовме скоро сè, но ни недостасуваше концепт што исто така ќе ни покаже нешто ново за следниот оперативен систем за мобилниот телефон на Apple iOS уреди. 10. Денес е ред на новиот концепт на iPhone 7 со екран што би го опфатил целиот преден дел на уредот каде што Home копчето би било виртуелно, како што веќе можеме да направиме преку опциите за пристапност. Но, овој пат, можеме да видиме како е управувано од iOS 10 што би вклучувало графички контроли како главна новина. 

Додатоците ќе стапат во акција кога ќе кликнеме на нив прикажете повеќе информации за неговата содржина. На видеото што го придружува овој пост, гледаме како со кликнување на иконата за временски услови ќе се прикаже графичкиот елемент што ќе ни покаже целосни информации за временската состојба. Во случај на апликацијата Music, таа ќе ни ги покаже контролите за репродукција на музиката што се репродуцира во моментов.

Копчето Home е виртуелно кога не го користиме екранот, на пример, играме видео, би исчезнал од екранот за да не се меша со дисплејот. Покрај тоа, Dock каде ги поставуваме четирите главни апликации што ни ги овозможува iOS, може да прими повеќе апликации. За да пристапите до нив, наместо да го лизнете прстот на една од страните, ќе треба да го лизнеме прстот нагоре од Пристаништето, за да имаме пристап до другите апликации што најмногу ги користиме.

Во врска со контроверзното прашање на приклучоци, молња или USB-C врски, овој дизајнер не сакаше да се навлажни и се фокусираше само на предната страна и во новиот оперативен систем iOS 10, од ​​кои првите впечатоци ќе ги имаме од јуни, кога Apple ја слави конференцијата за програмери WWDC 16, што теоретски треба да се одржи од 13 до 17 јуни, како што ве информиравме вчера.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  Што се случи, но eо не го стори тоа, зошто тогаш се разочаруваме знаејќи дека Епл нема да стори ништо од ова, затоа не сум кул да гледам концепти зошто Епл го испоти она што луѓето го сакаат, а потоа го прават она што го сакаат.

 2.   Јаранор dijo

  Вистината е дека е време тие да стават вештерки за време, музиката и некои други се совршени и многу корисни и јас исто така би сакал да го видам мулти-корисникот на iPad и да создадам корисници со отпечатоци од прсти за да применат привилегии на секој корисник за отклучување апликации или отклучете го iPhone / iPad

 3.   Карлос dijo

  Па би било совршено !!! Го сакам!!! Исто така, ако некогаш требаше да го напуштам iOS, би се префрлил на w10 без двоумење… го сакам тој ОС и сега повеќе со континуум !!!! Лошата работа е уредите ... Lumia не е на висина на задачата! Се надеваме дека iOS ќе се развива кон тој концепт!

 4.   ДаниБој dijo

  Секако! Потоа го менуваме јаболкото за андроид и воила! Колку одлична и оригинална идеја дошле до нив. Ништо друго не недостасува што носи можност за промена на буквата со фонт на системот и можеме да ја ставиме на телефони на Сони! Не измислувај. Тоа е белег на „Епл“ и што го прави одличен, сакате или не. И ако не, тогаш купете ги вашите Андроид и Виндоус кои заглавуваат цело време.