Спектакуларен концепт на iPhone 12 Flip

Превртување на iPhone 12

Колку е лесно да ги снимите вашите соништа на компјутерскиот екран. Дизајн концепти на идните уреди денес е достапен за секој што совладува 3Д софтвер и има минимално моќен компјутер.

Без разлика дали со неподвижни слики или анимирани рендери, можете да ги фатите вашите идеи за идните уреди без да размислувате дали се технички изводливи или не. Само наидов на концепт на преклопен iPhone многу кул, и јас ќе го споделам. Ако Samsung веќе го направи тоа, Apple може да го стори тоа исто така. Од време на време.

Со Galaxy Z Flip и Motorola RAZR на Samsung на пазарот, многумина сонуваат за iPhone што може да се склопи. Откривме во ConceptsiPhone, каналот на YouTube каде се прикажани различни концепти на уредите на Apple, спектакуларен приказ на „сон“ Превртување на iPhone 12.

Постојат многу интересни детали во овој концепт. Тие поставија предна камера во рамките на дисплејот за да овозможат изглед и рамка без засеци. И камерата TrueDepth? Има мал екстерен екран и прекрасен флексибилен екран за внатрешни работи да може да се преклопи.

Многу малку производители се фрлија во базенот на склопувачки мобилни телефони. Тоа е многу ризичен облог. Нешто кревки и многу скапи уреди. Haveе мора да почекаме малку за да видиме дали оваа идеја за преклопен мобилен „фаќа“ меѓу потрошувачите или не.

Развојот на оваа технологија може да биде неуспех. Направете го тоа многу ефемерна мода што не вкоренувајте меѓу корисниците. Ми доаѓаат на ум и други идеи кои не ги зафатија потрошувачите, како што се закривени телевизори или 3Д очила за гледање телевизија.

Можеби Apple веќе има прототип на iPhone што се преклопува, и чека да види како корисниците реагираат на моделите на други производители кои веќе ги пуштија на пазарот, за да видат дали ќе продолжат со наведениот прототип на масата или ќе го чуваат во фиока во канцелариите на Купертино. Засега, ќе мора да се задоволиме со вакви концепти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.