Спектакуларни подобрувања на камерата на iPhone 13

IPhone 13, во септември 2021 година

Гласините и вестите за следниот модел на iPhone, наречен од повеќето медиуми како iPhone 13, не престануваат. Во овој случај, зборуваме за нови функции за снимање на задните камери и нов филтер за обработка на фотографии. Според популарниот медиум Блумберг со Марк Гурман на чело, iPhone 13 ќе додаде режим на портрет за видеа и нов поквалитетен формат благодарение на кодекот Apple ProRes.

Подобрувања во снимањето видео и фотографии на iPhone 13

Ова е обично една од главните промени кај новите iPhone телефони на Apple, но во овој случај моделот по iPhone 12 може да направи голем скок во квалитетот во споредба со сегашниот модел. Со ова не мислиме дека овој iPhone 12 има лоши камери или дека не ни го нуди најдоброто од пазарот во моментот на лансирање, но очигледно станува збор за подобрување до максимум и во овој случај се чини дека Портретот режимот што е ефект на замаглување во позадина ќе биде достапни кога снимаме видео, повикуваме преку FaceTime и друго на новиот iPhone 13.

Како што е наведено во оваа статија Видео функцијата ProRes ќе биде достапна само на iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro MaxНа Од друга страна, фотографиите исто така ќе ги подобрат фотографиите благодарение на филтерот за „прикажување на боите на потопла или поладна температура, додека одржување на неутрални бели“. Како што објаснува популарниот медиум, ќе имаме подобри опции за филтрирање на фотографиите и сето ова ќе понуди исклучителен квалитет на фотографиите направени со новиот iPhone 13.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.