Овие ќе бидат главните спецификации, датумот на објавување и цената на студиото AirPods

Се соочуваме со најголемо истекување на деталите за Студио Аерододи што Apple ќе го претстави за неколку дена. Да, велиме за неколку дена затоа што ќе започнеме точно со датумот на кој би требало да бидат лансирани, следниот 22 јуни во првиот онлајн WWDC во историјата на брендот. Со тоа, мора да кажеме дека вестите што ќе бидат додадени на новите слушалки на „Епл“ се навистина спектакуларни, од откажување на бучавата и режимот на транспарентност, до минување низ еквилајзер или автоматско откривање на десната и левата страна.

EQ со меморија, сензор за врат, модуларен дизајн и цена

Можеме да кажеме дека вестите не завршуваат тука и е дека ова истекување што доаѓа 9to5Mac покажува такви интересни детали како паметниот еквилајзер. Со овој еквилајзер, корисникот може да зачува специфичен вид на изедначување на секоја опрема, така што аудиото ќе се прилагоди автоматски на нив. Во слушалките се додаваат и сензори за да се знае во секое време дали се ставаат на нашиот врат и на овој начин натерајте ги да ја запрат репродукцијата и да ја активираат повторно ставајќи ги на ушите.

За модуларниот дизајн би било интересно да можете да ги менувате влошките или дури и батеријата, ова како и остатокот треба да се потврди. За цената не можеме да кажеме многу повеќе отколку што е друга од точките што треба да се земат предвид, а тоа е тие зборуваат за 350 долари. Оваа цена е иста со онаа на Beats Studio 3. Несомнено дизајнот на овие слушалки и количината на вести што се чини дека би ги донеле во однос на технологијата ќе бидат нивната силна страна. За неколку дена ќе видиме дека има вистина во сето ова, од она што го гледаме во гласините и протекувањето, тие изгледаат многу добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.