Споделуваме неколку од најдобрите прегледи за новиот iPad mini 2021 година

Прегледите за новиот iPad mini вчера не престанаа да пристигнуваат во текот на денот. Денес сакаме да направиме мала компилација од некои од нив во случај да размислувате да го купите овој нов „мал“ iPad mini. Накратко, iPad mini е еден од производите што најмногу го промени својот дизајн од претходниот модел на настанот на Apple, па може да стане интересен производ за многу корисници.

Во видеата што ги оставаме подолу, се драпираме неколку од најпознатите јутјубери во светот на технологијатаНа Во овој случај, она што сакаме е да додадеме максимум различни мислења во блок, знаеме дека има повеќе прегледи за овие iPad mini, но тие не одговараат на сите.

Некои од нив се посмешни прегледи, други повеќе технички и некои навистина добри во нивното снимање, монтажа и квалитет на продукција. Блок од неколку за да ја имате најдобрата перспектива за новиот iPad mini започна минатиот вторник, 14 септември и ќе биде достапен во петок 24.

Првиот што сакаме да го споделиме е оној на iJustine:

Сега го напуштаме Хозе Теконанатико што е исто така многу добро со повеќе технички аспекти на овој нов iPad:

Продолжуваме со преглед на Брендови… Само треба да го видите, само треба да кажете:

Друг од оние што работи на уредување и содржина, познат на сите нас е Преглед на Виктор Абарка:

Сега споделуваме друга техника со каналот Dave2D, ова е исто така интересно во техничкиот и софтверскиот аспект на новиот iPad mini:

Следното е прегледот на Суперсаф, уште еден одличен Јутјубер кој го прикажува мини во сета своја слава:

За да го завршиме го оставаме оној од Jeеф од Ажурираниот канал, во која тој исто така ни го покажува овој нов модел во детали:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.