Споредба на јачината на звучникот на целиот iPhone Погодете кој е подобар?

830http: //youtu.be/qP7UfZ_3CQ0

Сигурно споредбите се за многу омразни, но тие ни помагаат на корисниците да анализираме кои можат да бидат најдобрите уреди, а во овој случај и да видиме како еволуцијата на одредена марка низ нејзината историја ставајќи лице в лице сите терминали од истата серија. Во конкретниот случај, мислам дека денешниот ден ќе биде curубопитен, бидејќи исто така ќе ја открие тајната со која ви се чини дека iPhone има повеќе звук од друг во зависност од моделот за кој зборувате. И не, тие не беа халуцинации, бидејќи секој од моделите на Apple доаѓаше со различен волумен на звучникот.

Всушност, она што беше нешто што многу корисници го пријавија, а тоа дури и некои мерено во случај на некои терминали, е целосно демонстрирано во видеото погоре. Во него гледаме како волуменот што се мери директно од секој од звучниците на различниот iPhone варира според моделот, и тоа го прави со стапка на зголемување како што напредува терминалот. Се разбира, постои исклучок и во случај да не сте го виделе целосното видео, ќе ви кажеме за тоа веднаш подолу.

Подолу ја посочуваме јачината на звукот што ја имаат звучниците на секоја од генерациите на iPhone. Како што можете да видите, обемот се зголемува со секој нов модел во серијата. Меѓутоа, во случајот на iPhone 6 Plus наспроти iPhone 6, кои во принцип се од истиот опсег и се разликуваат само на екранот, постојат разлики. Всушност, iPhone 6 има малку повеќе глас отколку што има iPhone 6 Plus.

Регистриран волумен на сите iPhone-и

 • iPhone 2G: 94.3 dBA
 • iPhone 3G: 98.6 dBA
 • iPhone 3GS: 103.6 dBA
 • iPhone 4: 92.9 dBA
 • iPhone 4S: 101.1 dBA
 • iPhone 5: 104.0 dBA
 • iPhone 5c: 102.0 dBA
 • iPhone 5s: 103.6 dBA
 • iPhone 6: 105.4 dBA
 • iPhone 6+: 105.0 dBA

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Слика на зачувување на местото на Хуан Фортуна Лопез dijo

  6-те

 2.   Начо Беџарано Гомез dijo

  6 плус