Според Блумберг, новите слушалки на Apple ќе имаат магнетни делови

Вчера беше одличен ден како Apple одлучи да го лансира новиот iPhone SE. Нов уред што влегува во опсегот на „економски“ уреди и има за цел да го обнови пазарот, така што секој што сака да влезе во еко-системот на iOS, ќе заврши низ прстенот на услугите на Купертино. Ова е одлична вест бидејќи означува дека Apple продолжува да работи на лансирање производи. Денес само што дознавме за како ќе изгледа еден од следните уреди на компанијата: лентата за глава AirPods ... По скокот ви даваме повеќе детали за овие нови слушалки.

Според момците од Блумберг, „Епл“ сè уште сака да пушти слушалки над ушите, за разлика од „ЕрПод“ кои се во уво. Овие нови слушалки очигледно Тие ќе имаат магнетни делови и очекувано ова ќе бидат влошките на кои се потпираат нашите уши. Некои влошки што на овој начин може да се разменуваат и на тој начин да ги имаат можност за користење на различни магнетни влошки според употребата што ќе ја дадеме на слушалки.

Перничињата за уши и облогата на лентата за глава магнетски се прилепуваат на рамката на ушните тапани, така што тие можат да бидат заменети од корисникот. Тој пристап е сличен на некои слушалки од Master & Dynamic и Bowers & Wilkins, иако тие модели имаат само магнетни влошки за уши. Повеќе модуларниот дизајн на „Епл“ ќе им овозможи на корисниците да ги прилагодуваат своите слушалки исто како што прават со „Епл часовник“. Дизајнот исто така може да значи дека истиот сет слушалки би бил конвертибилен од обична употреба во спортска употреба и обратно.

Како што можеш да видиш, нов начин да продолжите да продавате делови на уредот како ремени на Apple Watch, кои се од суштинско значење за неговото работење или футролите за iPhone што може да се потрошат повеќе. Сè за Apple да продолжи да заработува, но тоа може да ни користи да ги персонализираме слушалките. Сепак, не грижете се бидејќи, доколку оваа информација е точна, сигурно ќе видиме влошки произведени од трети страни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.