Според Куо, Apple ќе го зголеми производството на AirTags во вториот и третиот квартал на оваа година

Airtag

Имаме нова гласина од нашиот пријател Минг-Чи Куо. Денес тој не зборуваше за iPhone 9 или за новиот aiPads Pro. Овој пат на ред е новиот приврзок за клучеви на „Епл“, долгоочекуваните и одложени AirTags.

И велам одложено затоа што доволно се одложија на време. Многумина од нас мислеа дека овој нов уред Тим Кук ќе го носи во џеб во последниот Keynote минатиот септември и дека тој ќе го покаже тоа велејќи го зборот „Уште нешто ...“, но ние останавме со желба Се чини дека наскоро конечно ќе го видиме.

Куо денес уверува дека Производителот со седиште во Шангај, Universal Scientific Industrial, ќе започне масовно да ги снабдува новите AirTags на Apple во вториот квартал од оваа година, достигнувајќи производство на десетици милиони единици до крајот на оваа 2020 година.

Во белешката за истражувањето на Куо со ТФ Интернешнл секјурити, се уверува дека овој производител ќе биде главниот снабдувач на идните приврзоци за клучеви на Епл, со 60 проценти од вкупното производство. AirTag содржи печатено коло со батерија и U1 чип на Apple со поддршка за ултра широк опсег.

Неколку гласини сугерираат дека наскоро ќе имаме а нова презентација на Apple, за да ни ги покаже новиот iPhone 9 и новиот iPad Pro, веројатно на 31 март. Можеби овој пат ако Тим Кук го извади AirTag од џеб.

Иако ако роковите за испорака се сигурни и тие почнат да се испорачуваат помеѓу вториот и третиот квартал од годината, нивното претставување може да се одложи до WWDC 2020 во јуни. Можеби зависи и од стапката на производство, прашање во моментов се должи на епидемијата на Коронавирус.

IPhone 11 и iPhone 11 Pro се исто така опремени со чип U1 со ултра широкопојасна лента, што, според веб-страницата на „Епл“, „ќе доведе до изненадувачки нови можности“. Интерактивноста со AirTags може да биде една од нив. Има помалку за да се провери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.